Wczoraj 21/10/2018 odbyła się przedostatnia 7 runda Łódzkiej Ligi Kartingowej (ŁLK) 10 sezonu. Do walki o końcowe punkty w generalce powalczyło 26 zawodników z czego 24 wzięło udział w ogólnoświatowej punktacji Sodi World Series (SWS).

Zawodnicy mieli do przejechania dwie kwalifikacje 8 min + wyścig finałowy na dystansie 12 min z dwoma obowiązkowymi wjazdami do alei serwisowej (tzw. PIT STOP). Wyjątkowo podczas 7 rundy sędzia główny zadecydował o dodatkowej kwalifikacji (2.30 min) ze względu na trudne warunki na torze dla pierwszych startujących w kwalifikacji. Wynikiem była suma dwóch najlepszych best lapów z 3 kwalifikacji.

Dzięki wprowadzeniu możliwości awansu z finału do finału jako pierwszy z opcji “Lucky loser” skorzystał Mróz Bernard.

FINAŁ D rozegrany w grupie 5 osobowej zakończył się rezultatem:
P1 MRÓZ BERNARD (awans do C)
P2 MRÓZ ERNEST
P3 CICHURA KAMIL
P4 PYTKA MICHAŁ
P5 CICHOWICZ JAKUB

FINAŁ C
P1 LEWANDOWSKI DAMIAN
P2 ZIELIŃSKI PIOTR
P3 CICHOWICZ WALDEMAR
P4 KARWOWSKI MIKOŁAJ
P5 BALCZYŃSKI PAWEŁ
P6 SAHRAOUI KAMIL
P7 WITKOWSKI MARIUSZ
P8 MRÓZ BERNARD

Dobre tempo pokazał w finale C Damian Lewandowski gdzie startując z drugiego pola po nie udanych kwalifikacjach udało mi się w ciągu 12 minut bez problemu objąć prowadzenie i dojechać na pierwszym miejscu dzięki temu awansował do finału B.
Niecodziennie zdarza się sytuacja gdzie awans do finału i ostatnia pozycja startowa w wyścigu jest zakończona takim rezultatem :

FINAŁ B
P1 LEWANDOWSKI DAMIAN
P2 ROMANCZYK KAROL
P3 KULESZA MATEUSZ
P4 SZKURŁAT TOMASZ
P5 GABRYELCZYK DAMIAN
P6 STANKIEWICZ MICHAŁ
P7 NOWACKI ADRIAN
P8 MROZIŃSKI DAWID

Lewandowski po raz kolejny udowodnił że po prostu “można”. Fenomenalne tempo, najlepsza z możliwych strategi PIT STOPU i mamy po raz kolejny awans do finału.
Nienajlepszy dzień dla Mrozińskiego, (3 miejsce w generalce, po 6 Rundzie) gdzie po karze czerwonej flagi musiał zjechać na dodatkowy pitostop.

FINAŁ A
Tutaj zawodnicy nie znajdują się już przez przypadek. Każdy z osobna prezentuje naprawdę bardzo wysoki poziom i nikt nie jest wstanie przewidzieć co przyniesie nam meta wyścigu.

Wyścig bez zaskoczenia otwierał lider ŁLK Adam Szydłowski, lecz tym razem jego passę wygranych przerwał Marcin Racewicz kończąc finał A na pozycji pierwszej.
Lewandowski głodny zwycięstwa nie odpuścił i tym razem w kosmiczny sposób uzyskał 3 miejsce w wyścigu finałowym !
Podsumowując wyczyn Damiana było to dokładnie P16 -> P3.

P4 POLEWCZYK PIOTR – zaprezentował naprawdę dobre tempo i był to jego najlepszy rezultat w całym 10 sezonie.
P5 ŻMUDZIŃSKI MACIEJ – jeden z najbardziej powtarzalnych wyników w tym sezonie, bowiem po raz 3 uzyskuje 5 pozycję w finałach A.
P6 SPĘTANY PIOTR – uczestnik cyklu LAP ATTACK który debiutując w ŁLK na samym starcie wręcz wyrwał punkty pozostałym zawodnikom.
P7 LASOTA ŁUKASZ – po świetnych kwalifikacjach (P2) niestety niefortunne wyprzedzanie zawodnika skończyło się w oponach.
P8 KUŹNIK KASPER – ostatni zamykający stawkę finału A, który miałby szansę na wysoką pozycję w finale gdyby nie kara za złe oddanie pozycji dla Łukasza Lasoty.

P2 SZYDŁOWSKI P1 RACEWICZ P3 LEWANDOWSKI

Cały zespół Gokart Areny serdecznie gratuluje wszystkim zawodnikom osiągniętych rezultatów i dziękuje za dobrą frekwencję na 7 rundzie.

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich na FINAŁ – Łódzka Liga Kartingowa – 11 listopada 2018 roku.

Punktacja generalna po odliczeniu 2 rund w sezonie:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1_Fy_z5eeQgMABHrjQbje2GctwOWrr2UAzfuAyQrk6Kw/edit?usp=sharing

Tekst i zdjęcia: www.facebook.com/gokartarenalodz/

Previous GOSIA RDEST DEBIUTUJE W GT3
Next Udany występ Polaków w Rok Cup International Final