Już w najbliższy weekend w holenderskim Middelburg odbędzie się IEKC 2019 czyli Indoor European Kart Challenge – nieoficjalne Mistrzostwa Europy w kartingu halowym.

IEKC 2019 to trzecia edycja imprezy. W tym roku na liście startowej znajduje się 79 kierowców w tym aż 7 osób z Polski! Nasz kraj reprezentować będą:

 • Dawid Chart
 • Paweł Kołodziej
 • Mariusz Książek
 • Jakub Jagóra
 • Michał Gutt
 • Michał Grzyb
 • Edyta Pałeczka

Zawody odbędą się już w najbliższy weekend 23 oraz 24 lutego na torze Karting Zeeland w Middelburg w Holandii. Oficjalne sesje treningowe odbywały się od 20 lutego aż do dzisiaj. Po sukcesie dwóch poprzednich edycji, Organizatorzy chcieli w tym roku przygotować jeszcze lepszą dawkę adrenaliny oraz emocji na najwyższym poziomie!

W tegorocznej edycji przewidziano również klasyfikację drużynową obejmującą dwa półfinały z maksymalną liczbą 15 zespołów w każdym (na 1,5 godzinny wyścig) oraz wyścig finałowy dla najlepszej 15-tki na dystansie wyścigu dwugodzinnego. Zespoły muszą się składać z 3 zawodników, a limit wagowy ustalono na poziomie 85 kg.

W tym roku zawodnicy klasyfikowani będą w trzech kategoriach:

 1. Klasyfikacje generalna (min. 16 lat, poziom doważania 85 kg)
 2. Klasyfikacja „Masters” (min. 35 lat, poziom doważania 85 kg)
 3. Klasyfikacja Kobiet (poziom doważania 85 kg)
 4. Klasyfikacja „Junior” (min. 12 lat, maks. 15 lat, min. 1,40 m wzrostu, poziom doważania 85 kg)

Zawodnicy ze wszystkich kategorii będą konkurowali ze sobą w tych samych wyścigach. Na końcu rywalizacji Organizatorzy sporządzą klasyfikację każdej z kategorii osobno w celu wyłonienia zwycięzców. Wszyscy zawodnicy zostaną oczywiście sklasyfikowani również w klasyfikacji generalnej.

Jest o co walczyć, gdyż lista nagród tegorocznej edycji prezentuje się imponująco. Za zwycięstwo w imprezie zawodnik otrzyma puchar, €2000 oraz opłacone wpisowe na Mistrzostwa Świata w Karingu Halowym (KWC) 2019 wraz z biletem lotniczym (przypominamy, iż tegoroczna edycja odbywa się w Charlotte, Północa Karolina, USA). Za drugie miejsce zawodnik otrzyma €1500, a za trzecie €1000! Pełna lista nagród dostępna jest na stronie internetowej zawodów – http://indooreuropeankartchallenge.com

Trzymamy mocno kciuki za naszych kierowców i życzymy powodzenia w wyścigach!

Previous Oficjalny kalendarz PZM na 2019 rok
Next Rental Kart Championship (RKC) 2019 już za niespełna miesiąc!