Kielecka Liga Kartingowa powraca w zupełnie nowej odsłonie!


Stęskniliście się za Kielecką Ligą Kartingową? Mamy dla was fantastyczne wiadomości! Już 8 grudnia, we wtorkowy wieczór, na torze E1Gokart Kielce będziecie mogli spróbować czegoś zupełnie nowego. Kielecka Liga Kartingowa – „Extra Sprint” to zawody, które będą swego rodzaju preludium tego co czeka nas w Kielcach w 2021 roku. A co konkretnie? Przeczytajcie koniecznie!

Jak mawia klasyk, ten kto przestaje się rozwijać zostaje w tyle. Można powiedzieć, że zmiany wprowadzane w formacie zawodów na torze E1Gokart Kielce poniekąd kierowane były własnie taką maksymą. Absolutną nowością są czekające na was nowe gokarty SODI RT8 z silnikami Hondy o pojemności 200 ccm, które zastąpią flotę Rimo dotychczas dostępną na torze. Z pewnością jest to zmiana, na którą wielu z was czekało. Prawdę mówiąc sami nie możemy doczekać się zawodów na nowych gokartach, które na torze E1 były od dawna wyczekiwane.

Kolejną nowinką jest zupełnie nowy, elektorniczny systemu Pit-Stop & GO marki Karting My Lifestyle (KMLS) znany między innymi z torów w Poznaniu czy Warszawie. Dzięki temu systemowi wyłączony zostanie tzw. „czynnik ludzki” podczas wykonywania procedury pit-stop, a zawodnicy będą jeszcze bardziej musieli popracować na strategią wyścigową, aby jak najwięcej zyskać na tym elemencie rywalizacji.

Odświeżona została również formuła zawodów. We wtorkowy wieczór obowiązywać będzie następujący format:

  • Kwalifikacje 3 x 6 okrążeń – pod uwagę do wyników brana jest suma trzech najlepszych okrążeń (best z Q1 + best z Q2 + best z Q3).
  • Na podstawie sumy czasów z kwalifikacji (w sposób opisany wyżej) utworzona zostanie klasyfikacja do wyścigów – najlepszych około 8 zawodników pojedzie w Finale A, kolejnych 8 w Finale B, itd. Wyścigi finałowe zostaną rozegrane na dystansie nie mniejszym niż 20 okrążeń (w przypadku pętli z częścią zewnętrzną)/30 okrązeń (w przypadku samej części halowej).

Od najbliższych zawodów standardem w Kielcach stanie się również zapisywanie na oficjalne treningi (nieobowiązkowe, odpłate zgodnie z cennikiem toru, lecz dostępne jedynie dla uczestników zawodów) poprzez formularz on-line dostępny pod adresem http://zawody.E1gokart.pl. Warto się zapisać, gdyż kolejność do grup kwalifikacyjnych zostanie utworzona na podstawie czasów własnie z oficjlanych treningów. Obowiązuje w nich taki sam poziom doważania jak w samych zawodach, czyli 90 kg.

Wspomiany wyżej poziom doważania również stanie się standardem – wszyscy zawodnicy będą musieli być doważeni do stałego poziomu 90 kg. Tor E1Gokart Kielce dysponuje systemem odważników, w którym zawodnicy mogą doważyc się o maksymalnie 30 kg. W przypadku zawodników, którzy mimo tego dalej będą ważyli mniej niż 90 kg, będą oni musieli zorganizować własne metody doważania (w sposób niestwarzający niebezpieczeństwa dla siebie i innych zawodników).

I jak to mówią, „last but not least” – 8 grudnia będzie inauguracją klasyfikacji Sodi World Series (SWS) na torze E1Gokart w Kielcach. Jest to światowy ranking zawodów prowadzonych na torach, które posiadają gokarty marki SODI. Najlepsi w tym rankingu uzyskują przepustkę na finał światowy – najbliższy z nich odbędzie się już w lutym 2021 roku w Dubaju! Aby wystartować w zawodach, należy posiadać konto w SWS – można je założyć tutaj lub bezpośrednio na torze przed ligą. Zawody „Extra Sprint” 8 grudnia klasyfikowane będą w ramach kategorii Sprint. Warto wspomnieć, że liderami światego rankingu „ex aequo” jest między innymi dwóch Polaków – Dawid Chart oraz Adam Szydłowski! Jest o co walczyć!

Jak podoba wam się Kielecka Liga Kartingowa w zupełnie nowej odsłonie? Jeżeli tak jak my nie możecie się już doczekać zawodów 8 grudnia to nie pozostaje wam nic innego, jak przyjechać do Kielc na ulicę Karola Olszewskiego 19d, gdzie mieści się tor kartingowy E1Gokart Kielce, zapisać się na zawody i „gaz do dechy”. Adrenalina gwarantowana!

Previous Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk zawalczą w finałowej rundzie Rajdowych Mistrzostw Europy
Next Kopacki ponownie na czele Poznańskiej Ligi Kartingowej