Kuba Przygoński w weekend powalczy w Kielcach o pozycję lidera Driftingowych Mistrzostw Polski


22 i 23 sierpnia, czyli w najbliższy piątek i sobotę, najlepsi drifterzy w Polsce zmierzą się na Torze Kielce. To trzecia runda sezonu 2020 roku po wyścigach na Bemowie oraz w Słomczynie. Kuba Przygoński z ORLEN Team powalczy w weekend o pozycję lidera klasyfikacji PRO.

Tegoroczny pierwszy start zawodnika Orlen Team w DMP był pechowy ze względu na awarię półosi. Pomimo problemów technicznych w lipcu, sierpniowy start okazał się sukcesem, a Przygoński na Autodromie Słomczyn w klasyfikacji PRO zajął trzecie miejsce. Ostatnie dni przed zmaganiami w Kielcach zespół Przygońskiego poświęcili na dopracowanie „Diabła”, czyli Toyoty GT86 z 1000-konnym silnikiem, aby rajdowiec mógł skutecznie powalczyć o pozycję lidera w serii wyścigów.

– Tor Kielce jest niesamowity, bo w zakręt wchodzimy tam z prędkością 180 km/h. Jest to duże wyzwanie, bo jedzie się bardzo szybko i z dużym kątem. Do tego zawodnik jadący przede mną lub za mną. Ale my – driftingowcy – bardzo to lubimy – powiedział Przygoński.

– Zapowiada się słoneczna i gorąca pogoda, a zdecydowanie fajniej się ściga w takich warunkach. Po Rally Crossie przestawiłem się już na drift, a do tego „Diabeł” jest w dobrej kondycji. Jedziemy walczyć – dodał kierowca ORLEN Team.

Trzecia runda DMP odbędzie się na Torze Kielce 21 i 22 sierpnia. Po zmaganiach w Miedzianej Górze czekają nas jeszcze cztery wyścigi: w Toruniu i ponownie z Słomczynie oraz w Sosnovej i Brnie w Czechach.

 

Plan 3. rundy Driftingowych Mistrzostw Polski:

Piątek, 21 sierpnia:

11:40 – 13:40 – trening klasa PRO

17:30 – 20:00 – kwalifikacje klasa PRO

Sobota, 22 sierpnia:

14:10 – 15:40 – TOP32 PRO

16:20 – 18:00 – TOP16 PRO

Previous Upalnie w Starym Kisielinie
Next Gosia Rdest rozpoczyna nową wyścigową przygodę