W sobotę 8 grudnia na Torze Kartingowym Kormoran w Olsztynie odbyła się już czwarta edycja Mistrzostw Warmii i Mazur w Kartingu. W tym roku wzięło w niej udział blisko 30 zawodników. Impreza z roku na rok zyskuje coraz większą popularność na terenie całego kraju, co potwierdza blisko połowa zawodników spoza regionu. Najlepsi z kierowców otrzymali atrakcyjne nagrody takie jak jazda za kierownicą samochodu rajdowego kategorii WRC2 – Ford Fiesta R5, testy profesjonalnym kartem na wyczynowym torze, weekend w SPA i wiele innych.

Aby zakwalifikować się do finałowej szóstki zawodnicy przeszli szereg eliminacji, które gwarantowały duże emocje i jednocześnie szanse na awans na każdym etapie zawodów. Jako pierwsi, bezpośrednio po kwalifikacjach do finału awansowali Przemysław Kosiorek i Mateusz Witkowski. Podczas wyścigów eliminacyjnych drugiej fazy miejsca w finale zagwarantowali sobie Dawid Chart i Krzysztof Rudek. O dwa ostatnie miejsca w finale walka była najbardziej zacięta. Pozostali kierowcy wzięli udział w kwalifikacjach i wyścigach eliminacyjnych. Ostatecznie do finału dostali się Grzegorz Całkowski i Karol Zaluski.

Finał składał się z trzech punktowanych wyścigów w zmienionej konfiguracji toru. Każdy z nich został poprzedzony sesją Super Pole, która decydowała o polu startowym. Pierwszy wyścig, w skróconej konfiguracji toru wygrał Dawid Chart. Drugi wyścig z Joker Lap oraz trzeci na standardowej konfiguracji wygrał Mateusz Witkowski, który dzięki zdobytym punktom obronił tytuł mistrza z zeszłego roku. Poza finałową szóstką organizator serii ROK Cup Poland wyróżnił Klaudię Teskę, która otrzymała zaproszenie na testy profesjonalnym kartem.

Wyniki:

wyścig finałowy 1:
1. Dawid Chart
2. Mateusz Witkowski
3. Grzegorz Całkowski
4. Krzysztof Rudek
5. Przemysław Kosiorek
6. Karol Zaluski

wyścig finałowy 2:
1. Mateusz Witkowski
2. Przemysław Kosiorek
3. Krzysztof Rudek
4. Karol Zaluski
5. Dawid Chart
6. Grzegorz Całkowski

wyścig finałowy 3:
1. Mateusz Witkowski
2. Dawid Chart
3. Przemysław Kosiorek
4. Krzysztof Rudek
5. Grzegorz Całkowski
6. Karol Zaluski

Ostateczna klasyfikacja finału mistrzostw:

1. Mateusz Witkowski – MISTRZ WARMII I MAZUR W KARTINGU 2018
2. Dawid Chart – VICE MISTRZ WARMII I MAZUR W KARTINGU 2018
3. Przemysław Kosiorek – II VICE MISTRZ WARMII I MAZUR W KARTINGU 2018

4. Krzysztof Rudek
5. Grzegorz Całkowski
6. Karol Zaluski

Partnerzy mistrzostw:
Zalesie Mazury Active Spa, Staniszewscy Beton, Kormoran Arena, Auto Land Polska S.A., M ACTION, AUTOFAN.TV, ELEKTROSYSTEM, Konrad Poświata Fotografia, Supersonic Racing, RABATOL.pl – Olsztyńska VIP Karta, Bling Factory – Premium Detailing, ROK CUP Poland, Myjnia NOWA, outlet-wear.com, Ozonowanie Olsztyn, Kaiser Sports, Escape Us

Informacja prasowa

Previous 1. Karting Expo w Włoszech
Next Solidny debiut JMP Racing w Pucharze Zimy Kocka Cup!