Mocny początek na Silverstone


Karol Basz i Vito Postiglione w dobrym stylu rozpoczęli drugą rundę Lamborghini Super Trofeo Europe na torze Silverstone. Załoga zespołu Imperiale Racing ma za sobą dwie sesje treningowe, podczas których notowała bardzo dobre czasy i intensywnie pracowała nad ustawieniami.

Dla Basza jest to pierwszy występ na brytyjskim obiekcie, jednak już podczas porannego piątkowego treningu polsko-włoska załoga narzuciła bardzo dobre tempo. Po 50 minutach jazdy Lamborghini z numerem 44, znalazło się na drugim miejscu w tabeli z czasami ustępując najszybszemu rywalowi o zaledwie 0,045s.

Po południu ekipa testowała różne ustawienia, przez co Basz i Postiglione przejechali jedno okrążenie toru o jedną dziesiątą wolniej niż rano. Kierowcy i ekipa są jednak zadowoleni z piątkowej pracy i liczą na dobre wyniki podczas kwalifikacji i wyścigów. Te odbędą się kolejno o godzinie 10:45 oraz 15:40 czasu polskiego. Drugi wyścig zaplanowano natomiast na niedzielę na godzinę 12:30.

Transmisje z obu wyścigów będzie można śledzić na żywo w Internecie za pośrednictwem oficjalnego kanału Lamborghini Squadra Corse w serwisie YouTube – https://www.youtube.com/user/TheSuperTrofeo

Całkiem nieźle zaczęliśmy weekend. Rano wszystko było praktycznie idealnie i samochód prowadził się bardzo dobrze, dzięki czemu bez większego problemu udało nam się wykręcić drugi czas. Po południu zdecydowaliśmy się na pewne eksperymenty nad ustawieniami i nie wszystko poszło po naszej myśli. Mamy jednak sporo danych i jesteśmy optymistycznie nastawieni przed resztą weekendu. Dziękuje za wsparcie wszystkim fanom oraz mojemu głównemu sponsorowi jakim jest firma Olimp. Nieocenioną pomocą służyły nam również firmy Genpharma, Eneos i Cronic, właściciel sklepu RallyShop.pl oraz ekipa Triton Racing, a także nasz patron medialny, portal Interia.pl – powiedział Karol Basz po treningach.

Lamborghini Super Trofeo jest najszybszym pucharem monomarkowym na świecie organizowanym przez markę Lamborghini. W trakcie weekendu rozgrywane są dwa 50-minutowe wyścigi, w trakcie których kierowcy zmieniają się za kierownicą w połowie dystansu. W tegorocznej stawce zgłoszonych zostało prawie 50 identycznych Huracanów Super Trofeo EVO. Dobrze znana konstrukcja flagowego modelu włoskiej marki została dostosowana na potrzeby wyścigów, a przed sezonem 2018 dodatkowo poprawiona – zmodyfikowana aerodynamika oraz usprawnienia jednostki napędowej pozwalają na wykręcanie czasów okrążeń o około 1,5 lepszych niż w zeszłym roku. Karol Basz ściga się dla zespołu Imperiale Racing – włoskie utytułowanej ekipy, która w poprzednich latach sięgała po tytuły właśnie w Lamborghini Super Trofeo Europe. Jego zmiennikiem będzie Włoch Vito Postiglione, który w ubiegłym roku został sklasyfikowany na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej pucharu.

Kalendarz Lamborghini Super Trofeo Europe 2018: 
20 – 22 kwietnia: Monza (Włochy)
18 – 20 maja: Silverstone (Wielka Brytania)
22 – 24 czerwca: Misano (Włochy)
26 – 28 lipca: Spa-Francorchamps (Belgia)
14 – 16 września: Nurburgring (Niemcy)
14 – 16 listopada: Vallelunga (Włochy) – Super Trofeo World Final

Informacja prasowa

Previous Rokersi nad Brdą
Next Kolejne zwycięstwo Basza