Motorsport w czasach pandemii – Gosia Rdest wystartuje w W Series Esports League


Trzech nowych kierowców, w tym jedyna Polka – Gosia Rdest dołączają do ligi simracingowej W Series Esports League. Wśród nowych zawodniczek znalazły się również Caitlin Wood oraz Naomi Schiff.

Zawodniczki dołączą do grona 18 kierowców, którzy zakwalifikowali się do udziału w W Series w sezonie 2020. Wszystkie z nich wezmą udział w lidze esportowej powstałej we współpracy z Logitech G, Beyond Entertainment oraz iRacing przeznaczonej wyłącznie dla kobiet. W swoim kalendarzu W Series Esports League będzie gościć 10 wyjątkowych torów świata. Na każdym z nich odbędą się maksymalnie trzy wyścigi o różnej długości i czasie trwania.

Zupełnie nowa inicjatywa ma na celu promocję obecności kobiet w wyścigach samochodowych. Ma zachęcić więcej kobiet i dziewcząt do zaangażowania się w motorsport ten wirtualny jak i realny. Wirtualne ściganie to nowy świat, zdominowany głownie przez mężczyzn, który teraz staje się przestrzenią do rozwoju i pokazania swoich umiejętności również dla kobiet.

Sezon 2019 upłynął mi zdecydowanie pod znakiem W Series – było to dla mnie ogromne doświadczenie, rozwój i niesamowite przeżycie. Fantastycznie jest więc móc powrócić do W Series w wirtualnej przestrzeni. Swoją przygodę z wyścigami na symulatorze rozpoczęłam całkiem niedawno. Zaskoczył mnie brak innych kobiet na platformach simracingowych. Jestem pewna, że nowa inicjatywa W Series może to zmienić. Lista torów jest niesamowita! Połowa z nich jest dla mnie nowa, jestem podekscytowana, że będę miała szansę się z nimi zapoznać. Bardzo brakuje mi ścigania się na prawdziwych torach ale doświadczenie jazdy na profesjonalnym symulatorze jest dobrym zamiennikiem, który pozwala poczuć prawdziwy dreszczyk emocji, przygotować się do prawdziwych startów oraz nauczyć torów. Przygotowania do pierwszej rundy na legendarnej Monzy czas zacząć!

Sezon ośmiu W Series planowo miał się składać z 6 weekendów wyścigowych, rozpoczynając się w Petersburgu
w Rosji 29-30 maja podczas rundy DTM. Organizatorzy postanowili przełożyć ten wyścig na jesień ze względu na globalny kryzys związany z COVID-19. W Series nie ogłosiło jeszcze, kiedy i gdzie będą obywały się kolejne wyścigi na torze, ponieważ sytuacja jest wciąż bardzo płynna. Przed wznowieniem wyścigów W Series Esports League zorganizuje wyścigi na 10 największych torach na świecie rozsławionych przez Formułę 1, Indy Car, World Endurance Championshio, DTM oraz inne najwyżej klasy międzynarodowe seriale.

Więcej informacji dotyczących nowej ligi, daty wyścigów oraz możliwości obejrzenia transmisji wyścigów zostaną wkrótce opublikowane. Nie podjęto jeszcze decyzji w sprawie nagród pieniężnych dla uczestniczek W Series Esports League.

Tory wyścigowe W Series Esports LeagueAutodromo Nazionale di Monza – Włochy

Circuit of the Americas – USA

Brands Hatch Grand Prix Circuit – Wielka Brytania

Autódromo José Carlos Pace Interlagos – Brazylia

Circuit de Spa-Francorchamps – Belgia

Watkins Glen International – USA

Suzuka International Racing Course – Japonia

Mount Panorama Circuit       Bathurst – Australia

Nürburgring Nordschleife – Niemcy

Silverstone Grand Prix Circuit – Wielka Brytania

Źródło: Biuro Prasowe Gosia Rdest

Previous Ponowne otwarcie zewnętrznych torów kartingowych! [LISTA]
Next Czy karting może skorzystać na ekologicznej rewolucji paliwowej?