Rajd Nadwiślański – AT Historic Rally Team


Rajd Nadwiślański 2019 rozegrany w dniach 31 maja – 1 czerwca na drogach województwa lubelskiego stanowił drugą rundę cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Podczas tego rajdu w RSMP zadebiutowali Andrzej i Adam Tchórzewscy z „AT Historic Rally Team”.

Pomimo kompaktowego harmonogramu rajd rozegrany na sześciu odcinkach specjalnych okazał się bardzo trudny i wymagający dla startujących załóg. Długie OS’y obfitowały w częste zmiany nawierzchni. Poza dominującymi, bardzo śliskimi drogami asfaltowymi trasa rajdu prowadziła również po mocno zniszczonych łącznikach szutrowych, kostce i płytach betonowych na wałach wzdłuż Wisły. W połączeniu z bardzo wysoką temperaturą powietrza zmuszało to załogi do zachowania najwyższego poziomu koncentracji przez dziesięć godzin sobotniej rywalizacji na trasie rajdu.

W swoim debiucie w RSMP Andrzej i Adam Tchórzewscy uniknęli błędów i przygód i swoim Fiatem Cinquecento Sporting zameldowali się na mecie zawodów, co nie udało się aż 14 załogom. Lubelscy zawodnicy w pełni zrealizowali plan, jaki założyli sobie przed swoim pierwszym startem w RSMP. Obecnie Andrzej i Adam Tchórzewscy skupiają się już na następnym rajdowym celu, jakim jest pozyskanie środków na start w kolejnej asfaltowej rundzie RSMP czyli Rajdzie Rzeszowskim. Trzymamy kciuki za powodzenie tego przedsięwzięcia!

Zdjęcia: Beata Nowak, Mateusz Banaś
Informacja prasowa

Previous Spokojno-burzliwa IV Runda Poznańskiej Ligi Kartingowej
Next Tomaszewski znów triumfuje! V Runda Poznańskiej Ligi Kartingowej za nami