Zacięta walka w IV rundzie Poznańskiej Ligi Kartingowej


Widownia IV rundy Poznańskiej Ligi Kartingowej (PLK) zdecydowanie nie mogła narzekać na przebieg ostatniej rundy zawodów przy Cisowej 6 w Skórzewie. Świetna walka od pierwszych okrążeń i to już od pierwszych finałów to zdecydowane plusy rozgrywek w stolicy Wielkopolski.

Wyjątkowo w poniedziałek, 21 października odbyła się IV runda PLK, która zgromadziła 47 zawodników. I tym razem do Poznania przybyli zawodnicy z najdalszych zakątków całej Polski. Tradycyjnie zawody składały się z trzech przejazdów kwalifikacyjnych oraz wyścigu finałowego z obowiązkowym zjazdem do pit-stopu.

W pierwszej części czasówki najlepszy rezultat uzyskał Jarek Peniowicz (gokart nr 8 – 54,126), kolejno plasowali się Dawid Chart (gokart nr 11 – 54,136) oraz Łukasz Michalak (gokart nr 3 – 54,235).

Część druga kwalifikacji to zmiana na pozycji lidera. Tym razem najlepszy czas wykręcił Dawid Chart (gokart nr 12 – 54,104), drugi był Mateusz Tomaszewski (gokart nr 11 – 54,179) a trzeci Mikołaj Skrzypiec (gokart nr 10 – 54,363).

W ostatniej odsłonie kwalifikacji niewiele się zmieniło. Tym razem najlepszy czas uzyskał Mateusz Tomaszewski (gokart nr 12 – 53,962), kolejno plasowali się Mikołaj Skrzypiec (gokart nr 11 – 54,143) oraz Dawid Chart (gokart nr 14 – 54,157). Wyrównana i szybka jazda przyniosła pole-position Dawidowi, który po zwycięstwie w ostatniej rundzie zapewne miał apetyt na wyrównanie wyniku również podczas tej rundy. Z miejsca drugiego startować w finale A miał Mateusz Tomaszewski a z trzeciego Mikołaj Skrzypiec.

Ze względu na liczebność, zawodnicy zostali podzieleni przez organizatorów na 5 grup wyścigowych rozpoczynając tym razem od finału E. Już od pierwszego finału rywalizacja była dość zacięta. Na metę pierwszy wjechał Mateusz Zybała, jednakże u zawodnika wykryto nieznaczny brak doważania, co zgodnie z regulaminem spowodowało dyskwalifikację tego zawodnika. W rezultacie zwycięzcą wyścigu został Jakub Walczak, drugi finiszował Jan Czechowski a podium uzupełnił Łukasz Kotliński.

W finale D rywalizacja była równie zacięta, jednakże tutaj sędziowie zostawili wszystko w rękach zawodników i nie przyznali żadnych kar za nieprzepisowe manewry. Miejsce pierwsze przypadło Maciejowi Dembińskiemu, druga była Weronika Kajoch a trzeci Paweł Jarmuszkiewicz.

W finale C nerwy powróciły i ponownie do gry musieli wkroczyć sędziowie. Za nieprzepisowy manewr wyprzedzania 5-sekundową karę otrzymał Tomasz Szubczyński, a Aleks Sówka, który dojechał na metę jako pierwszy nie wykonał regulaminowego zjazdu do pit-stopu przez co otrzymał dyskwalifikację.

Również finał B nie należał do najspokojniejszych. Tutaj również walka toczyła się do ostatnich okrążeń co spowodowało, że niektórzy zawodnicy nie wykonali obowiązkowego zjazdu do pit-stopu. Mowa tutaj o Juliuszu Kaźmierczaka, który otrzymał dyskwalifikację z wyścigu. Była to jedyna kara za niewykonanie procedury pit-stop. Ostatecznie zwycięzcą został Kamil Banasiak, drugie miejsce zajął Bartosz Borowczyk a podium uzupełnił Łukasz Łukaszewicz.

Przyszła pora na wyczekiwany przez wszystkich finał A. Przypomnijmy, że z pole-postion startował Dawid Chart, tuż za nim Mateusz Tomaszewski a z trzeciego miejsca Mikołaj Skrzypiec. Organizator przed startem poinformował zawodników, iż wyścig zostanie wydłużony do 18 okrążeń. Walka była zacięta. Dobry start w wykonaniu Dawida od początku dał mu nieznaczną przewagę na torze. Tomaszewski bardzo szybko zdecydował się na pierwszy zjazd do pit-stopu co spowodowało dość dobre tempo u tego zawodnika, jednakże Chart cały czas był nieznacznie szybszy. Pierwszy pit-stop lider wykonał na 10 okrążeniu a z drugim poczekać do samego końca. Ponownie szybka, równa, bezbłędna jazda dała Chartowi pewne zwycięstwo z przewagą prawie 3,5 sek. nad drugim Mikołajem Skrzypcem. Niestety Mateusz Tomaszewski nie wykonał ostatecznie drugiego zjazdu do pit-stopu, co spowodowało, iż otrzymał dyskwalifikację z wyników wyścigu i spadł na ostatni miejsce finału A. Na trzecie miejsce szybko, konsekwentną jazdą „wjechał” Jarek Peniowicz.

Wyniki IV Rundy Poznańskiej Ligi Kartingowej:

 1. Dawid Chart
 2. Mikołaj Skrzypiec
 3. Jarek Peniowicz

 

 1. Nikodem Wierzbicki
 2. Krzysztof Gnabasik
 3. Przemo Niewiadomski
 4. Michał Gutt
 5. Michał Kaczmarek
 6. Kamil Banasiak
 7. Łukasz Michalak
 8. Mateusz Tomaszewski
 9. Bartosz Borowczyk
 10. Łukasz Łukaszewicz
 11. Jula Schayer – TOP 1 Kategoria Kobiet
 12. Daniel Mileski
 13. Maciej Szubczyński
 14. Filip Wojciechowski
 15. Krzysztof Wawrzyniak
 16. Alan Czyż
 17. Maks Sówka
 18. Juliusz Kaźmierczak
 19. Łukasz Wierzbiński
 20. Kamil Nowak „2”
 21. Adrian Paradowski
 22. Tim Ulitkin
 23. Damian Węgrzynowski
 24. Maciej Bartczak
 25. Sebastian Dratwa
 26. Maciej Dembiński
 27. Tomasz Szubczyński
 28. Aleks Sówka
 29. Weronika Kajoch – TOP 2 Kategoria Kobiet
 30. Paweł Jarmuszkiewicz
 31. Marcin Dominiak
 32. Marcin Rafalik
 33. Przemysław Ruciński
 34. Hubert Pawlicki
 35. Darek Tomaszkiewicz
 36. Ernest Kędziora
 37. Jakub Walczak
 38. Jakub Łabiński
 39. Jan Czechowski
 40. Łukasz Kotliński
 41. Piotr Kuciński
 42. Jakub Kotliński
 43. Maria Schoen – TOP 3 Kategoria Kobiet
 44. Mateusz Zybała

Klasyfikację generalną po IV Rundzie PLK znjdziecie tutaj. Szczegóły dotyczące samej ligi znajdziecie natomiast tutaj.

Kolejna runda już 5 listopada – serdecznie zapraszamy!

Previous RUSZA FINAŁ ŚWIATOWY ROTAXA
Next Gosia Rdest zaprasza na podsumowanie sezonu i WMS