24 i 25 marca 2018 gokarty CRG Centurion z silnikami o pojemności 390 cm3 będą głównodowodzącymi w wydarzeniu, w którym koniecznie musisz wziąć udział na włoskim profesjonalnym torze Adria Raceway!

Firma CRG oraz tor Adria Raceway oficjalnie poinformowali, o organizacji włoskiego wyścigu 24-godzinnego, który ma być nowym punktem odniesienia na mapie wyścigów długodystansowych. Wydarzenie odbędzie się 24 – 25 marca 2018 roku na gokartach CRG Centurion zarządzanymi przez mechaników z zespołu CRG Racing Team.

Dwóch liderów w swoich dziedzinach połączy się, by stworzyć topowe wydarzenie zarówno z technicznego punktu widzenia (biorąc pod uwagę fakt, że firma CRG zapewni 40 sztuk fabrycznie nowych gokartów Centurion) jak również logistycznego dzięki futurystycznym usługom zapewnionym przez tor Adria.

Tor jest w stanie zapewnić drużynom prawdziwe „boksy” z przesuwnymi drzwiami podobne do tych z F1, monitorami w celu śledzenia tzw. live timingu, nowoczesny pokój wideo dla dyrekcji wyścigu oraz pokoje hotelowe z widokiem na tor kartingowy, które mogą być wykorzystywane przez zespoły w celu regeneracji podczas zawodów.

W przeszłości na torze Adria odbywały się Mistrzostwa Europy w Kartingu, Mistrzostwa Włoch oraz wiele zawodów z serii WSK. Jest to jeden z najbardziej zaawansowanych technicznie oraz nowoczesnych obiektów w międzynarodowym kartingu. Dzięki tym czynnikom firma CRG kolejny raz udowadnia swoją chęć wzbogacenia oferty w kartingu amatorskim umieszczając wyścig 24 godzinny wraz z Mistrzostwami Wyścigów Długodystansowych (Endurance Kart Cup) (zawody składające się z cyklu 3 rund każda o długości 4 godzin) oraz Rental Kart World Contest – Zawody Światowe w Kartingu „Halowym” czyli wydarzenie, które odbędzie się w październiku 2018 roku –zawody dla najlepszych drużyn wyłonionych z torów CRG na całym świecie. Zwycięzca zawodów 24-godzinnych automatycznie zakwalifikuje się do Światowych Zawodów w Kartingu „Halowym” oraz wygra nowy CRG FS4 z serii Briggs Kart Championship.

Jeśli chodzi o zasady, obecnie dostępne są następujące informacje: gokarty zostaną przypisane losowo drużynom, które będą za niego odpowiedzialne przez cały wyścig (nie będą występować zmiany gokartów); przewidziano doważanie w celu wyrównania wagi zawodników; procedura startowa odbędzie się w stylu „Le Mans” a zmiany kierowców będą się odbywały co 30 minut.

Po oficjalnym potwierdzenie daty wyścigu na ostatni weekend marca, CRG zaprezentuje kompletny regulamin oraz oficjalne logo do końca grudnia o nazwie 24 Hours Karting of Italy (24 godzinny Włoski Wyścig Kartingowy). Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich: od najbardziej doświadczonych zawodników i zespoły (również międzynarodowe zespoły) aż do tych mniej wdrożonych oraz całkowicie początkujących. 38 drużyn to ilość miejsca a zapisy rozpoczną się 15 stycznia 2018 roku; wpisowe będzie wynosiło 2560 euro (podatki zawarte w cenie) co oznacza najbardziej atrakcyjny poziom cenowy względem otrzymywanej jakości (nowe gokarty CRG zarządzane przez zespół wyścigowy CRG Racing Team oraz zarządców toru Adria).

Po więcej informacji zachęcamy do kontaktu z działem CRG odpowiedzialnym za wyścigi długodystansowe poprzez e-mail: info@endurancekartcup.it lub dzwoniąc do biura CRG: +39 331 6305745.

Zawody 24h na włoskim torze Adria w pigułce:

Miejsce: Tor kartingowy Adria Karting Raceway, Włochy

Data: 24-25 marca 2018

Gokarty: CRG Centurion 390 cm3 zarządzane przez zespół wyścigowy CRG Racing Team

Format zawodów: 1 h 30 min wolnych treningów, kwalifikacje oraz wyścig 24-godzinny ze zmianami kierowców co 30 min.

Skład zespołów: od 4 do 10 kierowców

Wpisowe: 2560 euro (podatki wliczone w cenę)

Zapisy: www.kartcrg.com od 15 stycznia 2018

Nagrody:
– dla zwycięskiego teamu – opłacone wpisowe na Światowe Zawody Kartingu „Halowego” (Rental Kart World Contest) oraz 1 CRG FS4.
– dla drużyny z miejsca 2: opłacone wpisowe w pierwszej rundzie Endurance Kart Cup (Zawodów z cyklu długodystansowych – do wykorzystania na pierwszy wyścig lub w czasie zapisu na mistrzostwa).

Źródło tekstu oraz zdjęć: http://www.kartcrg.com/en/crg-news#21-12-17-433

(CRG SpA Press Office)

Tłumaczenie: PROkarting.pl

Previous

Kart Place - Toruń

Next

Waleczny Dywizjon 303