Bartłomiej Mirecki startujący dwa razy stawał w ten weekend na podium w Austrii. Rywalizacja na Red Bull Ringu była drugą rundą Mistrzostw Europy Centralnej. Pierwsze kwalifikacje , podobnie, jak cały weekend stały pod znakiem zmieniającej się pogody. Częstochowianin wyjechał do pierwszych na oponach typu slick. Chwilę później, ze względu na deszcz musiał wrócić do swoich mechaników, którzy założyli do bolidu „deszczówkę”. Przy kolejnym pit-stopie znów konieczna była zamiana opon – z powrotem na te służące do jazdy po suchym torze. Mimo tych utrudnień Bartłomiej Mirecki „wykręcił” swoim bolidem najlepszy czas w klasie i siódmą pozycję w generalce.

Pierwszy wyścig na Red Bull Ringu Bartek Mirecki zakończył na drugiej pozycji w swojej klasie. Ustąpił miejsca jedynie swojemu rywalowi z Węgier – Janosowi Magyarowi.

Kwalifikacje do drugiego wyścigu odbywały się w deszczu. To dało Mireckiemu możliwość rywalizowania z dużo mocniejszymi samochodami z klasy F3. Skorzystał z warunków panujących na torze i przejechał tor najszybciej spośród wszystkich klas! Za plecami pozostawił nie tylko rywali ze swojej kategorii, ale też 17 bolidów z wyższej klasy.

Mimo bardzo dobrych porannych kwalifikacji w deszczu, walka na suchym torze z bolidami F3 jest dla mnie niemożliwa. Za drugi wyścig odebrałem puchar za drugie miejsce w swojej klasie, a wracając z podium zastał mnie … deszcz! Szkoda, że spadł o godzinę za późno. Na mokrym torze mógłbym bronić pierwszej pozycji. – mówi Bartłomiej Mirecki.

Dwa drugie miejsca w wyścigach na austriackim Red Bull Ringu dały Bartłomiejowi Mireckiemu kolejne cenne punkty w walce o Mistrzostwo Europy Centralnej FIA CEZ. W ubiegłym roku zdobył on w tej serii wicemistrzostwo.

Mimo, że drugi wyścig nie potoczył się po mojej myśli, jestem zadowolony ze startu w Austrii. Teraz czas popracować przejrzeć samochód i popracować nad jego osiągami tak, aby był on bardziej konkurencyjny. Przede mną też standardowa praca na symulatorze i na siłowni. W czerwcu ponownie wsiądę do formuły i powalczę o zwycięstwo na torze w Poznaniu. Dziękuję wszystkim kibicom i sponsorom za wsparcie! –  dodaje Bartłomiej Mirecki.

Sponsorami BM Racing Team w sezonie 2018 są: RANAL | Sonax Polska | RallyShop.pl | KJK-Auto.

Wyniki kierowców BM Racing Team, a także zdjęcia, filmy i transmisje na żywo można śledzić  za pośrednictwem stron internetowych: www.facebook.com/bmracingteam, www.facebook.com/bartlomiejmireckiofficialoraz www.instagram.com/bm_racing_teamoraz www.bartekmirecki.pl.

Informacja prasowa

Previous

Czwarte miejsce z powodu drzwi

Next

Oficjalne otwarte testy IAME Series Poland w czerwcu / Jeden event główny w sezonie 2018!

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia