Czy zastanawialiście się kiedyś, które miasto w Polsce można nazwać elektryczną, kartingową stolicą Polski? 🙂

Od ostatniego weekendu określenie to można śmiało przypisać Gdańskowi, gdyż posiada on obecnie aż dwa tory, na których można pościgać się elektrykami! Do niedawna myśląc o gokartach elektrycznych w Gdańsku każdemu fanowi kartingu przychodził do głowy tor PitStop znajdujący się przy stadionie Energa Gdańsk (w okresie letnim funkcjonuje również tor zewnętrzny zlokalizowany na parkingu przy stadionie).

Sytuacja jednak uległa zmianie! Tym razem artykuł poświęcimy nowemu obiektowi – KartCenter Gdańsk, który od minionego piątku rozpoczął dziłalaność! Ten zlokalizowany na poziomie -2 parkingu podziemnego Galerii Morena tor kartingowy zaprasza serdecznie wszystkich miłośników adrenaliny. Jako, iż miejsce to zostało zbudowane przez pasjonatów kartingu, nie mogło zabraknąć tam i nas, aby zobaczyć i co lepsze – przejechać się na nowym obiekcie!

Musimy przyznać – tor dopieszczony jest w każdym fragmencie. Już od samego wejścia do recepcji możemy zauważyć ogromny wizerunek Ayrtona Senny oraz cytat na ścianie obok którego żaden pasjonat sportów motorowych nie przejdzie obojętnie. Fani F1 będą w siódmym niebie!

W recepcji znajdują się również szafki na przechowanie wartościowych przedmiotów w czasie, gdy będziemy cieszyć się z jazdy na torze (wymaga moneta 2 zł, która jest zwracana przy otwieraniu szafki). Oczywiście na torze znajduje się również toaleta oraz poczekalnia z widokiem na tor. Ceny? 45 zł za 8 min., ewentualnie karta Gokart System w cenie 10 zł oraz kominiarka – również 10 zł (zarówno karta GS jak i kominiarka to zakup jednorazowy, więkoszść z nas posiada taki sprzęt z innych torów w Polsce).

Przejdźmy jednak do samego kartingowego aspektu. Wychodząc na tor, od razu czujemy niesamowitą przyczepność. Dzieje się tak za sprawą specjalnej włoskiej posadzki kartingowej firmy PGK, która zapewnia niesamowitą przyczepność gokarta już od wyjazdu z pit stopu nawet na zimnych oponach! Park maszyn zasilany jest najnowszymi na świecie elektrycznymi gokartami Sodi RSX (które końcem stycznia miały swoją światową premierę) – dwie floty po 8 gokartów jeżdżące naprzemiennie. Gokart posiada możliwość regulacji odsunięć pedałów, siedziska jak i regulacji kierownicy (w płaszczyźnie góra-dół). Dzięki takim rozwiązaniom, każdy klient może czuć się komfortowo i w pełni cieszyć się jazdą.

Nitka okrążenia to średnio 21 sekund z zarówno szybkimi jak i technicznymi partiami. Jest to dość ciekawy tor zarówno z perspektywy przeciętnego klienta jak i zawodnika. Gokarty SODI RSX posiadają na kierownicy specjalny przycisk – jest to swego rodzaju „doładowanie” dodatkowej mocy (coś w stylu ERS w F1), jednakże na co dzień ze względu na bezpieczeństwo opcja ta nie jest dostępna.

Co warto podkreślić, właściciele toru zadbali o bardzo ciekawy klimat obiektu. Dzięki zastosowaniu niebieskich lamp oraz oświetleniu w gokartach, jazda sprawia dodatkową frajdę! Zamontowane na torze głośniki również dodają bardzo ciekawy element wystroju (co jednak w przypadku zawodów czy jazdy bardziej profesjonalnej może przeszkadzać w skupieniu).

Podsumowując, tor KartCenter w Gdańsku to niewątpiliwie ciekawe miejsce na kartingowej mapie Polski – zdecydowanie warte odwiedzenia, zwłaszcza jeśli nigdy nie mieliście okazji ścigać się gokartami elektrycznymi! Powierzchnia, na której znajduję się nitka toru to 2 200 m2. Już teraz możemy cieszyć się frajdą z jazdy na tym torze, jednak właściciele zapewniają, że za około 2 miesiące nastąpi pełne, oficjalne otwarcie ze wszystkimi atrakcjami – nie możemy się doczekać!

Więcej szczegółów: www.kartcenter.pl/tor-w-gdansku

Previous

KartCenter - Gdańsk

Next

Regulaminy IAME Series Poland 2018

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia