Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

MISTRZOSTWA WARMII I MAZUR W KARTINGU 2018

8 grudnia 2018 godz 09:00 - 16:00

MISTRZOSTWA WARMII I MAZUR W KARTINGU 2018 na Torze Kartingowym Kormoran w Olsztynie!

Zapraszamy do udziału w kolejnej, czwartej już edycji Mistrzostw Warmii i Mazur w Kartingu na torze Kormoran w Olsztynie.

Impreza odbędzie się 8 grudnia 2018 roku i będzie miała charakter otwarty, może w niej wziąć udział każdy zgłoszony wcześniej kierowca, który spełnia warunki regulaminu.

Najlepsi zawodnicy otrzymają tytuły mistrzowskie oraz atrakcyjne nagrody w tym m.in. sportowy przejazd za kierownicą samochodu rajdowego kategorii WRC2 – Ford Fiesta R5. Wśród nagród również dzień testowy wyczynowym kartem DINO z silnikiem o mocy 30 KM na profesjonalnym torze, weekend w Zalesie Mazury Active Spa, atrakcyjne pakiety voucherów i inne.

Zawody zostaną podzielone na dwa etapy, które odbędą się tego samego dnia.

Pierwszy etap to eliminacje, które rozpoczną się o godz. 09:00 briefingiem dla zawodników.

Faza I
Wszyscy zawodnicy wezmą udział w podwójnych kwalifikacjach (suma najlepszych czasów z pierwszej i drugiej kwalifikacji). Po kwalifikacjach zawodnicy z pozycji 1 i 2 awansują bezpośrednio do finału imprezy.

Faza II
Zawodnicy (bez pierwszej dwójki kwalifikacji) podzieleni na dwie grupy (parzyste oraz nieparzyste miejsca z kwalifikacji Fazy I) wezmą udział w wyścigach eliminacyjnych (po jednym dla grupy), których zwycięzcy bezpośrednio awansują do finału. W przypadku większej liczby uczestników istnieje możliwość zmiany przebiegu Fazy II przez organizatora i podział na grupy wraz z awansami.

Faza III
Pozostali zawodnicy wezmą udział w podwójnych kwalifikacjach (suma najlepszych czasów z pierwszej i drugiej kwalifikacji) i zostaną przydzieleni według uzyskanych wyników do wyścigów A,B,C. Najlepsi kierowcy wyścigu C awansują do kolejnego wyścigu czyli do B i z B do wyścigu A. Zawodnicy z pierwszych dwóch miejsc wyścigu A awansują do finału imprezy. W zależności od liczby uczestników dokładny harmonogram wyścigów Fazy III oraz system awansów zostanie ogłoszony w dniu imprezy.

Drugi etap zawodów to finał Mistrzostw Warmii i Mazur, który odbędzie się po około godzinnej przerwie od zakończenia pierwszego etapu.

Do finału zostanie zakwalifikowanych 6 kierowców zgodnie z rywalizacją podczas trzech faz eliminacji. Każdy finalista weźmie udział w trzech wyścigach w różnych wariantach toru. Przed każdym z nich odbędzie się sesja Super Pole (jedno mierzone okrążenie na czas), według której zostanie przydzielone pola startowe do danego wyścigu.

Podczas całych zawodów będzie obowiązywało wyrównanie wagowe zawodników do 85 kg oraz losowanie wózków przed każdym przejazdem kwalifikacyjnym, wyścigiem eliminacyjnym oraz sesją Super Pole. Każdy zawodnik musi mieć minimum 55 kg wagi oraz spełniać wymagania dotyczące jazdy gokartem Dino dla dorosłych.

Zgłoszenia w recepcji toru.

Szczegóły

Data:
8 grudnia 2018
Godzina:
09:00 - 16:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
http://torkormoran.pl/wyscigi/

Miejsce wydarzenia

Tor kartingowy Kormoran Olsztyn
Sprzętowa 6
Olsztyn, 10-467
+ Google Map
Telefon:
+48 504 476 171
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia

Organizator

Tor kartingowy Kormoran Olsztyn
Telefon:
+48 504 476 171
Adres e-mail:
biuro@torkormoran.pl
Zobacz stronę dla: Organizator

LEGENDA:
Zawody HALOWE w kraju (kolor niebieski) / Zawody KARTING WYCZYNOWY w kraju (kolor czerwony) / Zawody na ŚWIECIE (kolor zielony)

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS