Karol Basz i Vito Postiglione utrzymują niesamowite tempo podczas pierwszej rundy Lamborghini Super Trofeo Europe na Monzy. Niestety w odniesieniu pewnego zwycięstwa przeszkodził pech i usterka techniczna, które nie dało się uniknąć.

Już rano Postiglione pokazał, że piątkowa forma nie była przypadkiem. Włoch był najszybszy w pierwszym segmencie kwalifikacji wykręcając 1:47,358. Dzięki temu zmiennik krakowianina miał ponad dwie dziesiąte sekundy przewagi i dzierży najlepszy czas okrążenia w trakcie tego weekendu. Kiedy Basz przejął samochód było równie dobrze. Już na początku sesji nasz zawodnik wykręcił dobry czas, który pozwolił ma na objęcie prowadzenia. Ostatecznie jednak Polak musiał uznać wyższość jednego rywala – Dennisa Linda, który jest mistrzem Lamborghini Super Trofeo Europe z sezonu 2016 – by zakończyć swoje pierwsze kwalifikacje w sezonie na drugiej pozycji.

W pierwszym wyścigu, który rozpoczął się o 15:10 Vito Postiglione ponownie nie pozostawił złudzeń rywalom. Włoch po prostu wystrzelił z pole position i do pierwszego zakrętu dojeżdzał niezagrożony. Na kolejnych okrążeniach kierowca Imperiale Racing podkręcał tempo i oddał Baszowi samochód mając na koncie przewagę prawie 11 sekundy nad załogą sklasyfikowaną na drugim miejscu. Po szybkim pit stopie Karol wrócił na tor jako lider rywalizacji i nawet wyjazd samochodu bezpieczeństwa wywołany wypadkiem na prostej startowej nie pokrzyżował mu szyków. Polak podczas restartu utrzymał prowadzenie, jednak na przedostatnim okrążeniu doszło do usterki technicznej, przez którą Karol musiał się z wyścigu i oddać wygraną bez walki.

Jutrzejszy wyścig zostanie rozegrany o godzinie 12:20. Będzie go można oglądać na żywo w Internecie za pośrednictwem oficjalnego kanału Lamborghini Squadra Corse w serwisie YouTube – https://www.youtube.com/user/TheSuperTrofeo

Jestem ogromnie rozczarowany takim obrotem spraw, jednak to jest właśnie sport motorowy. My pojechaliśmy bardzo dobrze, Vito praktycznie zmiażdżył konkurencje, a ja po zmianie bez problemów utrzymywałem prowadzenie i nawet samochód bezpieczeństwa nie zagroził naszej pozycji. Niestety z powodu usterki musieliśmy się wycofać… Cóż, punktów dziś nie zdobyliśmy, jednak wiemy już że jesteśmy bardzo szybcy i na pewno postaramy się odrobić straty poczynając od jutra! Dziękuje wszystkim fanom za wsparcie, tak samo jak moim partnerom – firmom Olimp, Genpharma, Eneos i Cronic, właścicielowi sklepu RallyShop.pl, ekipie Triton Racing, a także naszemu patronowi medialnemu, portalowi Interia.pl – powiedział Karol Basz po pierwszym wyścigu na Monzy.

Lamborghini Super Trofeo jest najszybszym pucharem monomarkowym na świecie organizowanym przez markę Lamborghini. W trakcie weekendu rozgrywane są dwa 50-minutowe wyścigi, w trakcie których kierowcy zmieniają się za kierownicą w połowie dystansu. W tegorocznej stawce zgłoszonych zostało prawie 50 identycznych Huracanów Super Trofeo EVO. Dobrze znana konstrukcja flagowego modelu włoskiej marki została dostosowana na potrzeby wyścigów, a przed sezonem 2018 dodatkowo poprawiona – zmodyfikowana aerodynamika oraz usprawnienia jednostki napędowej pozwalają na wykręcanie czasów okrążeń o około 1,5 lepszych niż w zeszłym roku. Karol Basz ściga się dla zespołu Imperiale Racing – włoskie utytułowanej ekipy, która w poprzednich latach sięgała po tytuły właśnie w Lamborghini Super Trofeo Europe. Jego zmiennikiem będzie Włoch Vito Postiglione, który w ubiegłym roku został sklasyfikowany na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej pucharu.

Kalendarz Lamborghini Super Trofeo Europe 2018: 
20 – 22 kwietnia: Monza (Włochy)
18 – 20 maja: Silverstone (Wielka Brytania)
22 – 24 czerwca: Misano (Włochy)
26 – 28 lipca: Spa-Francorchamps (Belgia)
14 – 16 września: Nurburgring (Niemcy)
14 – 16 listopada: Vallelunga (Włochy) – Super Trofeo World Final

Informacja prasowa

Previous

GOSIA RDEST W WSMP

Next

Basz i Postiglione odnoszą pierwsze zwycięstwo w sezonie!

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia