Piąty rok z rzędu w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski rywalizować będzie Gosia Rdest. Najszybsza Polka w wyścigach samochodowych będzie rywalizować za kierownicą Seata Leona Cup Racera.

W dwóch ostatnich sezonach Gosia Rdest zostawała wicemistrzynią Polski w klasie D4 3500. Ze względu na pokrywające się kalendarze, Żyrardowianka nie mogła startować we wszystkich rundach. Tym razem wszystko ułożyło się po jej myśli, dzięki czemu wystartuje w pełnym cyklu.

Niezwykle się cieszę, że w tym roku ponownie wystartuję w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Poprzednie sezony były dla mnie niezwykle udane, ale nie mogłam startować we wszystkich rundach, co osłabiało moje szanse. Teraz zamierzam wystartować w pełnym sezonie i zostać mistrzem Polski. Tor Poznań to dla mnie niezwykłe miejsce, bo to “nasz” tor – zawsze pełno na nim kibiców, którzy tworzą niesamowitą atmosferę. Co prawda nie będzie ich podczas startu sezonu, ale liczę na to, że bardzo szybko się pojawią. Mój zespół dobrze zna auto, mam do niego pełne zaufanie i nie mogę się doczekać pierwszych wyjazdów na tor.

Tegoroczny kalendarz WSMP składa się z 4 weekendów wyścigowych składających się na 8 rund – wszystkie na Torze Poznań. Sezon ruszy 4 i 5 lipca.

Harmonogram startów w najbliższy weekend: (kat. D4 3500)

Piątek, 3/07 – 15:00 – kwalifikacje 1

Sobota, 4/07 – 12:15 wyścig 1

Niedziela, 5/07 – 9:40 kwalifikacje 2

Niedziela, 5/07 – 13:55 wyścig 2

Informacja prasowa Gosia Rdest

Previous

Power Karting - Będzin

Next

Grzegorz Kapała i Krzysztof Gardziel Kartingowymi Mistrzami Małopolski

Zobacz także