W najbliższy weekend odbędzie się druga z czterech rund Alpine Europa Cup. Tym razem Gosia Rdest  i jej rywale rywalizować będą na francuskim torze Magny-Cours.

Circuit de Nevers Magny-Cours najbardziej jest znany z tego, że w latach 1991-2008 odbywało się tam Grand Prix Francji Formuły 1. Położony wśród pól i w dosyć spokojnej okolicy obiekt jest jednak zagłębiem francuskiego motorsportu. Swoją siedzibę ma tutaj między innymi Oreca, słynny konstruktor samochodów wyścigowych.

Po pierwszej rundzie Alpine Europa Cup, Gosia Rdest zajmuje ósme miejsce w klasyfikacji generalnej. Magny-Cours będzie dla Polki kolejnym nowym torem, jednak przed startem weekendu jest pełna optymizmu zwłaszcza, że puchar Alpine ścigać się będzie tam po raz pierwszy w swojej historii.

„Trzy wyścigi na torze Nogaro pozowoliły mi, mimo przeszkód stanąć na 8. miejscu klasyfikacji. Chcę iść w górę i ten wynik poprawić. Coraz lepiej znam auto, jego charakterystykę. Uczę się z każdym wyjazdem na tor i poprawiam z okrążenia na okrążenie. Połowa stawki po pierwszej rundzie to dla mnie spokojny, zadowalający debiut w nowej dla mnie serii. Przed nami nieco „krótszy” weekend, bo tym razem zamiast trzech, pojedziemy dwa wyścigi. Co ciekawe, pierwszy z nich odbędzie się nocą a to będzie na pewno ciekawym doświadczeniem na tym legendarnym torze.”

Alpine jest obecnie na językach całego świata motorsportu. W miniony weekend Grupa Renault ogłosiła, że jej ekskluzywna marka, której ambasadorką jest Polka, będzie obecna w Formule 1.

„Informacja o tym, że od przyszłego sezonu Alpine będzie w F1 brzmi dumnie. Cieszę się, że los tak splótł moje drogi, że marka z którą jestem związana dziś jest w nagłówkach wszystkich informacji sportowych. Powrót marki Alpine na rynek kilka lat temu zwiastował powrót legendy. Sama mam przyjemność ścigać się w serii Alpine i muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem przygotowania zarówno auta jak i całej serii. Mam nadzieję, że ten odważny rebranding przyniesie dużo dobrego dla marki, a co za tym idzie – legenda powróci.”

Podczas II rundy Alpine Europa Cup kierowcy wystartują w dwóch wyścigach na dystansie 25 minut + 1 okrążenia. Pierwszy z nich odbędzie się po zmroku. Transmisje można oglądać na kanale mistrzostw na YouTube oraz na jej profilu na Facebooku.

 

Harmonogram:

Piątek, 11 września

11:15 – Pierwszy trening (40 min)

20:25 – Drugi trening (40 minut)

Sobota, 12 września

13:40 – Pierwsze kwalifikacje (20 min)

14:10 – Drugie kwalifikacje (20 min)

21:20 – Pierwszy wyścig (25 min + 1 okrążenie)

Niedziela, 13 września

15:55 – Drugi wyścig (25 min + 1 okrążenie)

 

Gosię w sezonie 2020 wspierają: Bahco, Bilstein, Ravenol, Epos, A/B/C, Emka S. A., Philips, Doppelherz.

Informacja prasowa

Previous

Kolejne dwa zwycięstwa Basza!

Next

Kuba Przygoński pojedzie „drzwi w drzwi” w drugiej rundzie Mistrzostw Polski w Rallycrossie

Zobacz także