W ten weekend odbędzie się trzecia, przedostatnia runda sezonu 2020 w Alpine Europa Cup. Na Circuit Paul Ricard rok temu swój debiut w tym pucharze zaliczyła Gosia Rdest, która teraz powalczy tam o swój najlepszy weekend w sezonie.

Położony niedaleko Lazurowego Wybrzeża tor imienia Paula Ricarda, który sfinansował jego budowę, słynie przede wszystkim z tego, że w 2018 roku powróciła tam Formuła 1, a jego obecnym właścicielem jest Bernie Ecclestone. Po renowacji na przełomie wieków miał być głównie obiektem testowym – stąd też aż 167 dostępnych konfiguracji.

Dla kierowców Alpine Europa Cup runda nieopodal Marsylii będzie trzecią w tym sezonie. Dla Gosi Rdest będzie to pierwszy weekend wyścigowy pucharu Alpine na torze wcześniej sobie znanym. To właśnie tam rok temu rozpoczęła się przygoda Polki z Alpine Europa Cup od gościnnego startu zwieńczonymi finiszami na 6 i 9 miejscu.

Pierwszy kontakt z zupełnie nowym dla siebie autem zawsze jest zagadką i wyzwaniem dla kierowcy. Niejednokrotnie współpraca między autem a kierowcą musi chwilę potrwać, wypracować się. Mnie rok temu udało się względnie szybko „dogadać” z autem, co zaowocowało fajnym, mocnym debiutem w serii. I to właśnie wtedy w głowie po raz pierwszy pojawiło się przekonanie – chcę zdecydowanie wystartować w tej serii.

Dotychczasowe pięć wyścigów w Nogaro i Magny-Cours były pełne mieszanych uczuć. Dobre wyniki (wszystkie ukończone wyścigi w pierwszej dziesiątce) przeplatały się z dwoma wyścigami zakończonymi wypadkiem za sprawą błędów rywali. Teraz, mając już doświadczenie z jazdy pucharowym Alpine na Paul Ricard, Żyrardowianka jest pełna optymizmu.

Pierwsze dwa weekendy wyścigowe są trudne do oceny. Z jednej strony jechałam dobre wyścigi, nie popełniałam błędów, trzymałam stabilną pozycję – a z drugiej, oba weekendy zakończyły się wypadkiem, co pomimo braku błędu z mojej strony nie pozwala mi być z siebie końca zadowoloną. Liczę, że zła passa jest już odczarowana i druga połowa sezonu pozwoli mi pokazać pełnię swoich umiejętności oraz zawalczyć o wysokie lokaty.

Na Circuit Paul Ricard zobaczymy trzy wyścigi – wszystkie o długości 25 minut + 1 okrążenia. Wszystkie będzie można oglądać (z komentarzem w języku francuskim) na kanale Alpine Europa Cup na YouTubie oraz na profilu serii na Facebooku.

Harmonogram rundy:

Piątek, 2 października:

09:05 – pierwszy trening

14:10 – drugi trening

18:00 – pierwsze kwalifikacje

Sobota, 3 października:

08:45 – drugie kwalifikacje

13:40 – pierwszy wyścig

17:35 – drugi wyścig

Niedziela, 4 października:

14:35 – trzeci wyścig

Previous

Do Świdnicy po punkty. Załoga Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel przed trzecią rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski

Next

Pasjonujące pojedynki w Bydgoszczy

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia