W terminie 24 – 25 października rozegra się ostateczna, czwarta runda Mistrzostw Polski w Rallycrossie, która została przeniesiona z Slovakiaringu na dobrze znany tor w Słomczynie. W najmocniejszej klasie Supercars zawodnik ORLEN Team powalczy o mistrzowski tytuł ze swoimi najmocniejszymi rywalami: Zbigniewem Staniszewskim i Marcinem Wicikiem.

O tym jak bardzo wszechstronnym zawodnikiem jest Kuba Przygoński nikogo nie trzeba przekonywać. W tym sezonie oprócz oczywistych startów w rajdach cross country oraz odpalenia Diabła w Driftingowych Mistrzostwach Polski, kierowca ORLEN Team postanowił sprawdzić się w zupełnie nowej dla siebie dyscyplinie, jaką jest rallycross. Nie dość, że od razu pokazał swoje umiejętności, to zdecydowanie stał się realnym zagrożeniem dla czołówki, bowiem już podczas drugiej rundy Przygoński stanął na najwyższym stopniu podium. Aktualnie do lidera, którym jest Zbigniew Staniszewski, brakuje mu jedynie 2. punktów.

– Zbliża się koniec sezonu rallycrossowego, który jest dla mnie kompletnie nowym wyzwaniem. Wydaje mi się, że w debiucie całkowicie nowej dyscypliny dobrze to wyszło i tak naprawdę od razu byłem konkurencyjnym zawodnikiem. W tej chwili jesteśmy przed ostatnią rundą, jestem na drugim miejscu, także walka o Mistrzostwo Polski trwa. O wszystkim zadecydują te ostatnie zawody w Słomczynie. Liczę na to, że nie popełnimy żadnego błędu i będzie to dobry start, a samochód będzie wykonywał moje polecenia i będziemy mocno atakowali. Do samego końca czeka mnie walka ze Zbyszkiem Staniszewskim i Marcinem Wicikiem, także tutaj wszytsko może się zdarzyć – powiedział Kuba Przygoński, kierowca ORLEN Team.

Zapowiada się weekend pełen emocji, ryku silników i agresywnej jazdy drzwi w drzwi. W związku z ogłoszeniem czerwonej strefy finałowe zmagania odbędą się bez udziału publiczności. Poniżej szczegółowy harmonogram ostatniej w tym sezonie rundy Mistrzostw Polski w Rallycrossie.

Sobota (24.10.2020r.)

8:30 – 09:10 – Rozgrzewka (każdy zawodnik ma prawo do jednego wjazdu na maksymalnie trzy okrążenia)
9:30 – 11:50 – I kwalifikacja
12:20 – 14:30 – II kwalifikacja
15:00 – 17:10 – III kwalifikacja

Niedziela (25.10.2020r.)

7:30 – 8:10 – Rozgrzewka (każdy zawodnik ma prawo do jednego wjazdu na maksymalnie trzy okrążenia)
8:30 – 10:30 – IV kwalifikacja
11:05 – 12:00 – Półfinały A,B
12:30 – Finały

Previous

Decydująca faza walki o tytuł

Next

Basz i Lewandowski mistrzami!

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia