W miniony weekend zespół Project Racing wystartował w 4 – godzinnym wyścigu typu „endurance” w Pro Kart Nederland na torze w Vledderveen. Wyścig zasadniczy poprzedził 15 – minutowy wyścig sprinterski, a zespół zakończył start na podium!

Zespół Project Racing wystartował w składzie Sebastian Plotnik, Bartek Awdankiewicz oraz holenderski kierowca Rory De Jong. Była to 4. runda Pro Kart Nederland odbywająca się na torze w Vledderveen. Za kierownicą MS Pro Kart usiadł doświadczony De Jong, który Sprint ukończył na 6 miejscu w klasie Fun. Holenderski kierowca również wywalczył 8. Czas (klasa Fun) w kwalifikacjach i stanął na polach startowych do wyścigu endurance.

Po godzinie rywalizacji Project Racing plasował się już na 4 miejscu, a swoją pierwszą zmianę rozpoczął Bartek Awdankiewicz. Po raz kolejny swoją formą i wytrzymałością mógł zaprezentować się Sebastian Plotnik, którego zadaniem było przejechanie najdłuższego stintu w wyścigu. Po trzech godzinach zespół awansował o jedną pozycję wyżej, a w pewnym momencie znajdował się nawet na 2. miejscu. Po kolejnych pit-stopach i  zmianach kierowców, ostatecznie Rory De Jong dowiózł kolejne podium dla Project Racing w postaci 3 miejsca w klasie Fun oraz 11. w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Previous

Matys po zaciętym pojedynku z Walasem w ostatnim wyścigu wygrywa Śląską Ligę Kartingową!

Next

Marczyk i Gospodarczyk wygrywają 78. ORLEN Rajd Polski. Święto motorsportu w Mikołajkach