Ostatni raz w Polsce, a przedostatni w tym sezonie driftingowcy pojadą swoimi pojazdami w uślizgu. Na linii startowej słomczyńskiego Autodromu zamelduje się zawodnik ORLEN Team Kuba Przygoński, który walczy o zwycięstwo w tegorocznym cyklu Driftingowych Mistrzostw Polski.

Przygoński dzięki dobrym uślizgom w drugiej części sezonu prowadzi w klasie PRO z 302 punktami na koncie. Drugiego w stawce Pawła Trelę wyprzedza o 32 punkty, a nad trzecim Jackiem Popiołkiem ma 102 punkty przewagi. Temat tytułu mistrzowskiego jest zatem jeszcze otwarty.. Do zdobycia jest jeszcze pula w sumie 224 punktów w dwóch rundach: zbliżającej się w Słomczynie oraz na zakończenie cyklu 24 i 25 października w czeskim Brnie.

Przez ostanie dni Kuba Przygoński wraz ze swoją załogą testował „Diabła”, czyli Toyotę GT86 z 1000-konnym silnikiem, aby dopracować szczegóły ustawień auta i zwiększyć szansę na zdobycze punktowe.

– Tydzień temu również na torze Słomczyn jechałem w zawodach Rallycrossowych, a w ten weekend będę driftował. Całkowicie inna dyscyplina, całkowicie inna specyfika jazdy i samochód. Warunki pogodowe trudne: zapewne raz będzie padało, a potem nawierzchnia będzie sucha. To dodatkowe wyzwanie dla nas. Zapowiada się mocna rywalizacja z Pawłem Trelą o tytuł mistrzowski, więc będę musiał dać z siebie wszystko. „Diabeł” jest dobrze przygotowany i razem z załogą jesteśmy gotowi do walki – powiedział Kuba Przygoński, zawodnik ORLEN Team.

W ramach 6. Rundy Driftingowych Mistrzostw Polski w sobotę 3 października odbędą się kwalifikacje, a w niedzielę 4 października biegi finałowe.

Plan 6. rundy DMP:

Sobota, 3 października:

11:00 – 13:00 – trening klasa PRO

17:00 – 18:00 – kwalifikacje klasa PRO

Niedziela, 4 października:

13:40 – 14:40 – trening klasa PRO

15:30 – 17:30 – TOP32 PRO

Previous

Pasjonujące pojedynki w Bydgoszczy

Next

Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel o włos od podium w Rajdzie Świdnickim

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia