Łódzka Liga Kartingowa (ŁLK), a konkretnie jej 10. Sezon oficjalnie rozpoczęty!

W niedzielę, 15 kwietnia, na torze Gokart Arena przy Smugowej 19 w Łodzi pojawiło się 29 entuzjastów adrenaliny i koni mechanicznych. Zawody klasyfikowane były również w ramach Sodi World Series (SWS). Emocji nie brakowało, wielu kierowców już na etapie treningów pokazywało, że przyjechali tego dnia na tor po coś więcej niż dobrą zabawę, lecz wśród nich wyróżniał się szczególnie jeden – dobrze wszystkim znany Adam Szydłowski. Regularne tempo, równa jazda na każdym gokarcie oraz powtarzalność zdawały się być idealnym przepisem na sukces.

Podczas odprawy, Sędzia Główny zawodów – Sebastian Górczak – powitał wszystkich zawodników i przedstawił w skrócie regulamin zawodów. Każdy zawodnik miał do wykonania 2 sesje kwalifikacyjne po 8 min, z których dwa najlepsze czasy (po jednym z każdej sesji) były sumowane, a następnie wyścig finałowy na dystansie 12 min. Do najważniejszych punktów regulamin należały informacje o karach (szczególnie przy zbyt wczesnym wyjeździe z pit-stopu), przebieg samej procedury pit-stop (każdy zawodnik podczas wyścigu musiał obowiązkowo wykonać 2 przejazdy przez aleję serwisową z wciśnięciem specjalnego przycisku na wjeździe oraz zatrzymaniem we wskazanej strefie oraz odczekanie na komendę „GO” na tablicy przy wyjeździe), oraz miejsce do wykonania tzw. „joker-lap” – przejechanie przez spejcalne miejsce na torze, które skracało okrążenie – każdy zawodnik mógł dokonać takiego „jokera” jeden raz w czasie wyścigu.

Emocji nie brakowało, zawody skończyły się tuż przed godziną 22, a wyniki prezentują się następująco:

  1. Adam Szydłowski (pole postion do wyścigu oraz niezagrożona jazda na 1. pozycji do samej mety)
  2. Marcin Racewicz
  3. Karol Romanczyk
  4. Marcin Walas
  5. Mateusz Kwaśniewski
  6. Maciej Żmudziński
  7. Piotr Zieliński
  8. Francois Jacquet

Zgodnie z regulaminem, Łodzka Liga Kartingowa będzie odbywała się raz w miesiącu, w niedzielę w godzinach popołudniowych, dlatego już dzisiaj zapraszamy na kolejne zmagania w maju!

Previous

Startuje IAME Series Poland! Dwie rundy na Kartodrom Bydgoszcz

Next

Liga Kartingowa Politechniki Warszawskiej powraca!

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia