61 zawodników stawiło się 25 maja na torze E1GOKART w Chorzowie, aby zawalczyć o tytuł najszybszego kierowcy siódmej rundy trzeciego sezonu Śląskiej Ligi Kartingowej! Najszybszym zawodnikiem okazał się Mateusz Matys. Czy zwycięstwo w klasyfikacji generalnej jest już pewne?

III sezon Śląskiej Ligi Kartingowej przyciągnął już w sumie ponad 180 kierowców z całego świata! Trzeba przyznać, że tory E1GOKART stanowią ścisłą europejską czołówkę. Nowoczesne obiekty, świetna atmosfera, wysoki standard obsługi klienta oraz ogromne doświadczenie w organizacji zawodów oraz eventów to wizytówka obiektów w Chorzowie, Poznaniu oraz w Kielcach. Tak wysoka frekwencja cieszy nie tylko organizatorów, lecz przede wszystkim samych uczestników, gdyż jest to gwarancja wysokiego poziomu rywalizacji oraz świetnej atmosfery towarzyszącej tak dużemu wydarzeniu. 

VII runda przyciągnęła 61 zawodników.  Jak dotąd w każdej rundzie na torze w Chorzowie można było spotkać nowe osoby, które nigdy wcześniej nie brały udziału w zawodach na torze w Chorzowie jak i w zawodach rangi Sodi World Series.

Planowo rozpoczęły się kwalifikacje, które poprzedzone zostały przywitaniem zawodników oraz krótkim briefingiem. Kwalifikacje składały się z trzech sesji, w których każdy zawodnik miał do przejechania 4 okrążenia pomiarowe. Do wyniku końcowego brane były 2 najlepsze okrążenia z 3 sesji – dzięki temu każdy zawodnik miał odliczoną jedną, najgorszą sesję kwalifikacyjną. Pole position wywalczył Grzegorz Kapała, który po sześciu rundach zajmował 6 pozycję w klasyfikacji generalnej ze stratą 13 punktów do lidera klasyfikacji generalnej, a drugiego w kwalifikacjach Mateusza Matysa. 

Grupy finałowe była kolejny raz zapowiedzią świetnej sportowej walki. Pomiędzy liderami, a zamykającymi stawkę w danym finale różnica na sumie czasów kwalifikacji wynosiła ledwo 1 sekundę!  

Finały VII rundy Śląskiej Ligi Kartingowej na torze E1GOKART Chorzów to sportowa rywalizacja na najwyższym poziomie.

Wyścigi finałowe podzielone zostały na 15-osobowe grupy, w których zwycięzca awansował do finału “wyższego” jako lucky-loser. W trakcie wyścigów walka była bardzo czysta – wyścigi przebiegały niemalże bez incydentów, przewinień czy błędów zawodników.

Wyniki w poszczególnych finałów prezentują się następująco:

Finał D
1Mateusz Palka
2Maciej Olszowski
3Ziętek Tomasz
Finał C
1Michał Cetnarski
2Radosław Florkowski
3Mateusz Szostek
Finał B
1Jessy Laigre
2Anna Wodecka
3Michał Hankus

Finał A pełny był zaciętej i sportowej walki na torze. Zdobywca Pole Position Grzegorz Kapała już na pierwszym okrążeniu wyścigu zjechał na pierwszy z dwóch obowiązkowych pit-stopów, co pozwoliło obecnemu liderowi klasyfikacji generalnej Mateuszowi Matysowi na pewną i szybką jazdę na czele szesnastoosobowej stawki. Bardzo szybkie i równe tempo (również najszybsze okrążenie wyścigu) dało Matysowi pewne zwycięstwo w wyścigu. Po świetnych kwalifikacjach, startujący z trzeciej pozycji Bartek Hetmańczyk, (który jest wychowankiem Śląskiej Szkoły Kartingowej E1GOKART) stracił pozycję na rzecz bardziej doświadczonych kierowców i ostatecznie wyścig ukończył na miejscu dziewiątym. Drugie miejsce w wyścigu z przewagą 0,3s uzyskał Grzegorz Kapała, a trzecie miejsce Tomasz Walas, który cały czas ma realne szanse na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

Finał A
1Mateusz Matys
2Grzegorz Kapała
3Tomasz Walas
4Kuba Piechulski
5Piotr Kwaśniowski
6Bartosz Babicz
7Jakub Kamiński
8Filip Nowak
9Bartek Hetmańczyk
10Karol Bieg
11Marcin Gajowczyk
12Daniel Gajowczyk
13Przemysław Watoła
14Dawid Obłój
15Jessy Laigre
16Grzegorz Waszka

Już 8 czerwca ruszy ostatnia, finałowa runda Śląskiej Ligi Kartingowej. Klasyfikacja generalna pokazuje, że zawodnicy na pewno nie będą odpuszczać walki do ostatnich okrążeń. Miejsca 1 i 2 to różnica jedynie 5,5 pkt., a pomiędzy miejscami 3 i 7 jest jedynie 6 pkt. różnicy. Już za niecałe dwa tygodnie zawodnicy staną do walki o jak najlepsze lokaty oraz o podium klasyfikacji generalnej w największej lidze kartingowej w Polsce! 

Top 10 klasyfikacji generalnej prezentuje się następująco:

Lp.Imię i nazwisko zawodnikaPunkty
1Matys Matys143,5
2Tomasz Walas138
3Grzegorz Kapała129
4Bartosz Babicz126,5
5Jakub Kamiński126
6Marcin Gajowczyk124
7Piotr Kwaśniowski123
8Daniel Gajowczyk113
9Bartek Hetmańczyk101,5
10Kris Czaja95

Pełna klasyfikacja generalna III sezonu Śląskiej Ligi Kartingowej

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom. Warto również nadmienić, że start w całym cyklu zawodów nie jest obowiązkowy. Chętni do rzucenia wyzwania najlepszym kierowcom mogą wystartować nawet w jednej rundzie.

Duże podziękowania dla partnerów Śląskiej Ligi Kartingowej:
Bracia Pietrzak Car Detailing 360
DELIXIRUM

Relacja dla PROkarting: Adam Kurek

Previous

Pech Charta trwa dalej, Szablewski wygrywa VII Rundę Poznańskiej Ligi Kartingowej

Next

ORLEN Team wraca na trasy mistrzostw świata. Marczyk i Gospodarczyk wystartują na Sardynii

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia