XIV sezon Kieleckiej Ligi Kartingowej to niemalże absolutna dominacja jednego zawodnika, który wygrał 5 z 8 rund rozgrywanych na torze E1GOKART w Kielcach. Warto jednak dodać, że wiele ciekawych i zaciętych pojedynków toczyło się za jego plecami.

XIV sezon Kieleckiej Ligi Kartingowej zgromadził 71 zawodników, którzy spróbowali swoich sił w walce o jak najlepsze lokaty w ciągu 8 rund. Rozgrywana 6 czerwca finałowa runda przyciągnęła 34 kierowców, którzy ścigali się w 4 grupach finałowych. Świetna atmosfera oraz doskonała organizacja towarzyszyła uczestnikom od początku do samego końca zmagań na torze E1GOKART Kielce.

W trakcie rozgrywanych zawodów zawodnicy mogli cieszyć się słoneczną pogodą, dzięki czemu zawody odbyły się na dłuższej pętli, której część przebiega także pod gołym niebem! Dla urozmaicenia jednak przejazdy kwalifikacyjne rozgrywane były w części halowej, a wyścigi na długiej pętli z częścią zewnętrzną.

Kwalifikacje poprzedzone przywitaniem zawodników oraz krótkim briefingiem rozpoczęły się według planu. Czasówka na torze w Kielcach składa się z czterech sesji, w których każdy zawodnik miał do przejechania 5 okrążeń pomiarowych. Do wyniku końcowego brane były 2 najlepsze okrążenia z 4 sesji – dzięki temu każdy zawodnik miał odliczone dwie, najgorsze sesje kwalifikacyjne.

Pole position wywalczył Mateusz Matys – po raz kolejny dominując zmagania w Kieleckiej Lidze Kartingowej, jednak warto dodać, że tuż za jego plecami znajdował się Tomasz Walas oraz zawodnicy bezpośrednio walczący o drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i pierwsze miejsce w klasyfikacji Senior. Pomiędzy wyżej wspomnianymi: Grzegorzem Kapałą oraz Grzegorzem Waszkowskim różnica sumy czasów z kwalifikacji to jedynie 0,001 s! 

W każdym z finałów zapowiadała się zacięta walka do samego końca – suma czasów w poszczególnych finałach pomiędzy pierwszym, a ostatnim zawodnikiem to maksymalnie 1,1 s, a w Finale B było to zaledwie 0,3 s.

TOP 10 Kwalifikacji:

Lp.Imię i NazwiskoSUMA dwóch “bestów”
1Mateusz Matys62,468
2Tomasz Walas62,532
3Grzegorz Waszkowski62,883
4Grzegorz Kapała62,884
5Krystian Wielgos63,132
6Radosław Ozioro63,276
7Maciej Podsiadło63,501
8Bartosz Babicz63,522
9Kajetan Balcerowski63,545
10Nina Rauner63,728

Finały VIII rundy Kieleckiej Ligi Kartingowej to bardzo dużo sportowej walki na granicy przepisów.

Zdecydowanie nikt nie miał zamiaru odpuszczać w walce o jak najwyższe lokaty. Wyścigi finałowe podzielone zostały na 9-osobowe grupy, w których zwycięzca awansował do finału “wyższego” jako lucky-loser.

Wyniki w poszczególnych finałach prezentowały się następująco:

Finał D
1Zuzia Różak
2Dominik Kozłowski
3David Dziwok
Finał C
1Piotr Wsuł
2Paweł Płaskoń
3Maciej Pietryka

Finał B to sporo walki na torze, bez stwierdzonych incydentów czy nałożonych kar. Broniąca pierwszej pozycji Nina Rauner po kilku błędach i atakach rywali ostatecznie spadła na siódme miejsce, a Marcin Janik dzięki szybkiemu objęciu prowadzenia uciekł reszcie stawki i pewnie zdobył pierwsze miejsce w Finale B i awans do finału A. 

Finał B
1Marcin Janik
2Franz Dziwok
3Grzegorz Kiernożek

Finał A to zwieńczenie ośmiu rund zmagań w Kieleckiej Lidze Kartingowej. Sędziowie byli przygotowani do zaciętej walki do ostatnich metrów finału, który składał się z 15 okrążeń. Pewna i szybka jazda oraz sporo walki za plecami lidera – Mateusza Matysa pozwoliła mu na odjechanie od goniących go zawodników i spokojną jazdę na prowadzeniu wyścigu. Na sytuacjach w finale najwięcej zyskał Bartosz Babicz, który startując z ósmej pozycji wyścig ukończył na drugim miejscu. Walczący o zwycięstwo w klasie senior oraz drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Grzegorz Waszkowski oraz Grzegorz Kapała walczyli o każdy metr z jadącym przed nimi Tomaszem Walasem oraz jadącym tuż za nimi Radosławem Ozioro. Grzegorz Kapała po bardzo pewnych, wykonanych niemalże z milimetrową precyzją manewrach wyprzedzania ostatecznie dojechał na metę na miejscu czwartym, co gwarantowało mu zwycięstwo w klasyfikacji Senior oraz drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, tuż za jadącym za nim Grzegorzem Waszkowskim.

Finał A
1Mateusz Matys
2Bartosz Babicz
3Tomasz Walas
4Grzegorz Kapała
5Grzegorz Waszkowski
6Radosław Ozioro
7Krystian Wielgos
8Maciej Podsiadło
9Kajetan Balcerowski
10Marcin Janik

Cykl zawodów Kieleckiej Ligi Kartingowej składał się z ośmiu rund, z których dwa najgorsze wyniki były odliczane od rezultatu końcowego. Końcowa klasyfikacja generalna oraz klasyfikacja senior zaprezentowane są poniżej. 

Klasyfikacja Generalna (TOP 10):

Lp.Imię i nazwisko zawodnikaBEST „6”
1Mateusz Matys184
2Grzegorz Kapała167,5
3Grzesiek Waszkowski167
4Kajetan Balcerowski139,5
5Szczepan Szewczyk138
6Krystian Wielgos136
7Maciek Podsiadło135
8Marcin Janik133,5
9Maciek Podsiadło153
10Miłosz Łachwa141

Klasyfikacja Senior (TOP 10):

Lp.Imię i nazwisko zawodnikaBEST „6”
1Grzegorz Kapała178
2Grzesiek Waszkowski174
3Kajetan Balcerowski158
4Krystian Wielgos153,5
5Radosław Ozioro153
6Andrzej Podsiadło143,5
7Adam Wołek131
8Przemysław Wrona126
9Adam Korbel120
10Andrzej Szczodrak78

Kielecka Liga Kartingowa powróci już na jesień z kolejnym, XV Sezonem rozrywek, na który już dzisiaj serdecznie zapraszamy!

Previous

Świetny debiut na Sardynii. Marczyk i Gospodarczyk wywożą z Włoch cenne punkty

Next

Dawid Chart po raz ósmy w Poznaniu

Dodaj komentarz

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia