Już za niespełna 3 tygodnie rozpoczną się długo wyczekiwane zawody w naszym kraju – Polish Indoor Kart Championship (PIKC) – polska edycja kwalifikacji do mistrzostw świata – Kart World Championship (KWC).

Jak co roku zawody odbędą się na szczecińskim obiekcie Silver Gokart Center w ostatni weekend kwietnia tuż przed majówką. Z pewnością już wszyscy wiedzą, iż PIKC będzie jedną z najlepszych okazji do treningów przed KWC z najlepszymi zawodnikami z całego świata.

Jak zapewniali organizatorzy, w tym roku na uczestników czeka nie tylko więcej jazdy, nowa konfiguracja łącznie z częścią zewnętrzną ale i nowe, szybsze gokarty. Mowa tu o 26 egzemplarzach niemieckiej produkcji RIMO Evo6.  Rzadko spotykane wózki w naszym kraju zostały zakupione przez właścicieli toru, aby dać jeszcze więcej emocji podczas rywalizacji!

Gokarty będą napędzane 11KM silnikami marki Honda o pojemności 270 ccm.  Jak zapewnia producent, będą one bardziej zwrotne niż poprzednia flota. Standardowo wózki zostały wyposażone w system doważania oraz regulację fotela.

Z naszej wiedzy wynika, iż jest to największa flota gokartów w Polsce!

Zdjęcia – Silver Gokart Center

 

Previous

Maciek zwycięża we Włoszech, Szymek drugi

Next

GOSIA RDEST ZACZYNA SEZON W GT4

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia