W najbliższy weekend kierowcy serii ADAC TCR wracają do rywalizacji. Tym razem dwa wyścigi zostaną rozegrane na torze Red Bull Ring. W stawce pojawi się Szymon Ładniak, który po zmaganiach na Motorsport Arena Oschersleben jest drugi w klasyfikacji generalnej juniorów.

Przed miesiącem Ładniak w bardzo dobrym stylu rozpoczął swoją przygodę z fabrycznym zespołem Liqui Moly Team Engstler. Na inaugurację sezonu, na Motorsport Arena Oschersleben, zajął kolejno 5. i 4. miejsce w klasyfikacji generalnej. Dwukrotnie zajmował też drugą pozycję w stawce juniorów.

– Po pierwszych startach w moim nowym zespole jestem szczęśliwy i pełen optymizmu. Czekam z niecierpliwością na rywalizację na Red Bull Ringu. Uwielbiam ten tor i krajobraz wokół niego. Zawsze czuję się tutaj dobrze i chętnie tu wracam. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby powtórzyć dobre wyniki w klasyfikacji juniorów. Na tym się koncentruję – mówi Ładniak.

Przerwę między inauguracją sezonu a zmaganiami na torze położonym w austriackim mieście Spielberg Ładniak poświęcił na egzaminy maturalne. – Fakt, że mam to już za sobą, na pewno da mi więcej luzu. Myślę, że rozszerzona matura z matematyki była dla mnie mentalnie większym wyzwaniem niż najbliższy weekend wyścigowy – dodaje kierowca.

Podczas najbliższego weekendu (20-22.05) zawodnicy zapoznają się z torem w piątek podczas dwóch sesji treningowych. Sobotnie kwalifikacje rozpoczną się o 11:45, a wyścig wystartuje o 18:15. W niedzielę eliminacje do drugiego wyścigu zaplanowane są na 9:15, a początek rywalizacji o punkty na 15:35. W Austrii Ładniak razem ze swoim zespołem będzie bronił pozycji lidera w zmaganiach konstruktorów.

Seria TCR – Touring Car Racing – to zmagania aut turystycznych. Kierowcy rywalizują w niej w pojazdach zbliżonych do swoich seryjnych odpowiedników. Transmisje z wyścigów można śledzić na stronach sport.de oraz adac.de/motorsport.

Sponsorami Szymona Ładniaka są Bogdanka S.A., Liqui Moly, oraz Lubelskie – Smakuj Życie.

Previous

Słodko-gorzkie wyścigi na Magny Cours dla Gosi Rdest

Next

Marczyk i Gospodarczyk na podium w mistrzostwach świata. Znakomity występ w Portugalii

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia