Zacięte pojedynki, radość z wygranej i gorycz porażki – tak można podsumować wyścigowy weekend w Bydgoszczy. 60. kierowców z całej Polski, a także z zagranicy ścigało się w Bydgoszczy w trzeciej rundzie serii Rotax Max Challenge Poland.

Tradycyjnie już, kierowcy zmagali się w kilku kategoriach, do których zostają przydzieleni ze względu na wiek. Po intensywnych dniach treningowych, w piątek przyszedł czas na wyścigi. Zawody rozpoczął trening oficjalny, który decyduje o pozycji startowej w dwóch wyścigach kwalifikacyjnych, a w sobotę ruszyły półfinały i finały.

W biegu finałowym Micro Max, najliczniejszej kategorii, najszybszy był Jan Jóźwiak Tuż obok niego na podium stanął Maksymilian Obst – drugi oraz Franciszek Liszka – trzeci. W Mini Maksie niedościgniony był Ivan Tkachev, który zajął pierwsze miejsce. Patryk Donica był drugi, natomiast Oskar Pomorski trzeci.

Niezwykle ciekawe wyścigi zaprezentowali nam kierowcy kategorii Junior Max. Po licznych walkach koło w koło z największym swoim rywalem – Adamem Szydłowskim, Karol Kręt zajął pierwsze miejsce, natomiast Szydłowski był drugi. Na trzecim stopniu podium stanął Dawid Maślakiewicz. W Senior Maksie ponownie ścigał się Szydłowski, który jako jedyny kierowca brał udział w dwóch kategoriach. Wygrał nie dając szans konkurencji. Obok niego na podium stanął Sebastian Janczewski oraz Jakub Kolasa, odpowiednio na drugim i trzecim miejscu.

Zawodnicy łączonej kategorii DD2 Masters oraz DD2 Max dostarczyli świetnego widowiska. Było dużo walki, sporo przetasowań, ucieczki oraz pościgi, a także wiele emocji. W pierwszej z wymienionych kategorii wygrał Sławomir Murański, Kyrylo Biyruk był drugi, zaś Zbigniew Marek trzeci. W DD2 Max najwyżej na podium stanął Kacper Bielecki. Piotr Wiśnicki był drugi, a Sławomir Murański trzeci.

Strategicznym sponsorem serii Rotax Max Challenge Poland jest PKN ORLEN. Zawodnicy nominowani do Akademii Orlen Team tradycyjnie na zawodach otrzymali wsparcie sprzętowe w postaci opon. O pełne brzuchy kibiców oraz zawodników zadbał partner – JBB Bałdyga, zapewniający darmowego grilla.

Kolejna runda Rotax Max Challenge Poland zostanie połączona z serią Rotax Nordic Challenge i odbędzie się już niedługo, bo za niecałe 3 tygodnie. Tym razem kierowcy ścigać się będą w Słomczynie w dniach 20-22.07.2018r. Serdecznie zapraszamy.

Informacja prasowa

Previous

GOSIA RDEST NA PODIUM

Next

Pasiewicz zdobywa punkty za zwycięstwo

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia