Ponad 400 zawodników z całego świata rywalizowało na legendarnym torze Le Mans we Francji w Światowym Finale IAME X30. W zawodach tych prezentowało się czterech zawodników UNIQ Racing, którzy jechali w dwóch kategoriach – Senior i Junior.

Zmagania na Le Mans trwały już od środy, kiedy to rozegrane zostały czasówki. W nich świetnie poradził sobie Sylwester Aleksejevas, który wykręcił 14. czas kategorii Junior. W tej samej kategorii Jerzy Spinkiewicz był 62. W kategorii Senior Karol Dąbski zaczął od 28. miejsca, a Mateusz Pyłka był 79.

Następnie przez trzy dni, z racji bardzo dużej liczby zawodników w każdej kategorii, odbywały się wyścigi kwalifikacyjne. Po nich najwyżej plasował się znów Aleksejevas, który był 44. Jerzy Spinkiewicz zajmował 84. pozycję. Wśród Seniorów 66. był Karol Dąbski, a rywalizację w całych zawodach na 111. pozycji zakończył Mateusz Pyłka.

Niedziela była dniem finałów. Sylwester Aleksejevas ostatecznie uplasował się na 52. miejscu, a Jerzyk Spinkiewicz był 76. Karol Dąbski natomiast awansował o sporo miejsc i zakończył Światowy Finał IAME X30 na 55. pozycji.

IAME International Final 2017 – Chap. 1

Hail #Warriors! Here is the first clip of a 6 episodes series recorded during #IAME International Final 2017! Various footage taken during the #event week, amazing shots of #emotions, #epicmoments and real #racing. We take the opportunity to compliment with all Teams for their great #work.

Opublikowany przez IAME na 18 października 2017

Rywalizacja z tak dużą liczbą świetnych kierowców była znakomitym doświadczeniem.

Informacja prasowa – Uniq Racing Team

Previous

Bez szans na walkę

Next

Pasiewicz pierwszy na mecie Finału Światowego, ale bez zwycięstwa

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia