W najbliższą niedzielę, 22 stycznia tor Racing Center Łódź uruchamia dziecięcy cykl kartingowy Junior Cup Poland 2017. Ogólnopolski serial będzie rozgrywany w dwóch kategoriach wiekowych – wśród dzieci od 7 do 11 roku życia oraz do 15 lat. Tor z ul. Wydawniczej w Łodzi zarejestrował zawody do prestiżowego międzynarodowego rankingu Sodi World Series Junior Cup, do którego w Polsce punkty będzie można zdobywać dopiero od tego roku.

Młodzi chłopcy i dziewczynki będą rywalizować o tytuły Najlepszego Kierowcy Polski do lat 11 i 15. Oprócz klasyfikacji indywidualnej będzie też klasyfikacja drużynowa, w której najszybszy team zdobędzie miano Najlepszej Szkółki Kartingowej w Polsce. Do drużynowej punktacji rocznej dla zespołu będzie punktować 4 najlepszych kierowców (z dowolnej kategorii), a zarejestrować można dowolną ilość. Punkty indywidualnie będą przyznawane według klucza 15-13-11-10-9-8-7-5-3 i każda następna osoba po 1 punkcie. Wynikiem zespołu będzie suma indywidualnych punktów czwórki najlepszych. Niedzielna impreza będzie pierwszą rundą tegorocznego cyklu organizowanego przez RCŁ. Wkrótce zostanie ogłoszony pełny kalendarz i regulamin.

Młodsza grupa skorzysta z 5,5-konnych gokartów Sodi LR5 wyposażonych w pasy bezpieczeństwa, regulowaną pozycję fotela, kierownicy oraz pedałów gazu i hamulca. Kierowcy w wieku 7-11 lat nie będą korzystać z systemu doważania. Ten będzie zastosowany w starszej grupie 12-15 lat (doważanie do 50 kg w ubiorze i kasku) i tutaj do dyspozycji będą już 9-konne Sodi RX8. Oprócz klasyfikacji Junior Cup Poland, wszyscy będą mogli gromadzić punkty do międzynarodowego zestawienia SWS Junior Cup. Żeby zostać sklasyfikowanym w tym prestiżowym rankingu należy zarejestrować konto na stronie Sodi World Series (http://www.sodiwseries.com/en-gb/become-sws-driver.html) i zapisać się do wyścigu w odpowiedniej kategorii:

– rejestracja do kat. do lat 11 -> http://www.sodiwseries.com/en-gb/races/racing-center-ijodij/jcp-2017-1-zawody-do-lat-11-17598.html

– rejestracja do kat. do lat 15 -> http://www.sodiwseries.com/en-gb/races/racing-center-ijodij/jcp-2017-1-zawody-do-lat-15-17725.html

Wpisowe do zawodów wynosi 199 złotych od kategorii (dzieci w wieku do 11 lat mogą startować także w grupie do 15 lat, ale zostaną doważone do 50 kg). Zawody ruszą o godz. 10:00 rano w niedzielę, 22 stycznia. W planie są dwie sesje kwalifikacyjne i wyścig finałowy dla każdej z klas. Od 08:00 rano odbędą się oficjalne sesje treningowe, które już można rezerwować w recepcji toru lub za pośrednictwem facebooka Racing Center Łódź (koszt 8-minutowej sesji to 35 złotych lub w ramach wykupionego karnetu, ilość miejsc ograniczona). W treningach mogą brać udział także trenerzy szkółek kartingowych. Istnieje możliwość indywidualnych lekcji z nieoficjalnym mistrzem Polski w kartingu halowym i zwycięzcą polskiego SWS Sprint Cup 2016, Arturem Pelem w cenie 250 zł za 1,5 godziny.

Informacja prasowa, zdjęcia: Jakub Zakrzewski

Previous

Karol Pasiewicz z włosko-polskim programem startów na 2017

Next

Szydłowski i Kiwalski pierwszymi liderami Junior Cupu

Zobacz także