W tegorocznym sezonie koncern PKN Orlen został strategicznym sponsorem najważniejszych polskich serii kartingowych, w tym Rok Cup Poland. Już w najbliższy weekend Rokersi rozpoczynają rywalizację podczas pierwszej rundy w Toruniu.

Umowa pomiędzy PKN Orlen, a promotorami serii kartingowych w Polsce została zawarta na rok, a dodatkowo najlepsi kartingowcy zostaną objęci programem wsparcia Akademii Orlen Team. W ramach programu Akademii Orlen Team zawodnicy otrzymają nie tylko cenne nagrody rzeczowe, ale także będą mogli wziąć udział w specjalistycznych szkoleniach, testach i obozach przygotowawczych, prowadzonych przez czołowych polskich trenerów i instruktorów.

Warto wspomnieć, że w ostatnich latach polscy zawodnicy serii Rok Cup Poland należą do najlepszych kierowców w Europie. Odgrywają też znaczącą rolę na światowych rozgrywkach, triumfując m.in. w International Rok Cup Final, który organizowany jest we włoskim Lonato.

„Wejście takiej firmy jak PKN Orlen w sport kartingowy to wspaniała wiadomość” – powiedział Karol Basz, obecnie najwybitniejszy polski kierowca kartingowy i jedyny nasz reprezentant, który zdobył tytuł mistrza świata w tej dyscyplinie. – „Z własnego doświadczenia wiem, ile znaczy takie wsparcie, zwłaszcza na samym początku kariery, kiedy nawet najbardziej utalentowanym zawodnikom niezmiernie trudno jest się przebić. Patrząc na wieloletnie zaangażowanie Orlenu w sporty motorowe zarówno w kraju, jak i na świecie, jestem przekonany, że mocno przyczyni się to do popularyzacji kartingu, dzięki czemu młodzi, utalentowani zawodnicy będą mieli szansę się rozwijać w profesjonalnych warunkach. A to z pewnością zaowocuje w kolejnych latach i jeszcze więcej naszych kierowców będzie się liczyć na torach wyścigowych całego świata.”

Pierwsza rudna tegorocznego Rok Cup Poland odbędzie się w na torze AWIX Racing Arena w Toruniu. Na sobotę od godziny 10:30 zaplanowano treningi oficjalne, a o 12:30 rozpoczną się wyścigi kwalifikacyjne w poszczególnych klasach. Na niedzielę, po uroczystym otwarciu zawodów, zaplanowano wyścigi przedfinałowe (od 10:00) oraz finałowe (od 12:15).

 

Kalendarz Rok Cup Poland 2017

22-23/04/2017 Toruń

26-27/05/2017 Bydgoszcz

9-11/06/2017 Słomczyn

24-25/06/2017 Poznań

21-23/07/2017 Poznań

12-13/08/2017 Zielona Góra

09-10/09/2017 Toruń

Informacja prasowa,
zdjęcia: Media4U

Previous

Pełen sezon Basza za kierownicą Lamborghini!

Next

Basz tuż za podium!

Zobacz także