IAME z przyjemnością ogłasza narodziny nowej współpracy z polską firmą LRC Promotion, której celem jest uruchomienie i rozwój IAME Series Poland. W dniach 08/09.06 LRC Promotion zaprasza wszystkich zawodników oraz kibiców na bezpłatne otwarte oficjalne testy na Kartodrom Bydgoszcz. Tym samym, I runda programu promocyjnego IAME Series Poland w dniach 17/18.08 staje się głównym eventem tego roku oraz szansą na uzyskanie tytułów i nagród, w tym biletów na finał światowy, silników i innych.

Podczas testów użyczenie silnika wraz z jego osprzętem jest bezpłatne na 1 dzień testowy. W przypadku wolnego sprzętu (2 dni), decyduje kolejność zgłoszeń na testy. Dla zawodników organizator przygotował zaplecze garażowe i socjalne. Tor kartingowy powstał w 1976 r., a w 1994 r. gościł m.in. kartingowe Mistrzostwa Świata w 1994 r. W 2011 roku przeszedł gruntowny remont i od tej chwili regularnie widnieje w polskim kalendarzu kartingowym, należąc do ulubionych torów wielu kierowców.

Promotor IAME Series Poland ogłasza także nawiązanie współpracy z Fundacją WRP, której celem jest profesjonalne wsparcie i aktywna pomoc dla polskich zawodników w ramach wyścigów samochodowych, przy czym karting uważa się jako integralny i bardzo ważny element tej dyscypliny sportu.

Jarosław Wierczuk – Wierczuk Race Promotion:

Z przyjemnością podejmuję współpracę z firmą LRC Promotion oraz Karolem Lubasem. Od momentu kiedy usłyszałem o tej koncepcji kibicuję jej. Jestem dumny z faktu, iż Fundacja WRP będzie z tworzącą się serią od samego początku. Jestem przekonany, iż świeży powiew jest pożądany w polskim kartingu. Co więcej uważam, że jak dotąd pomoc polskim zawodnikom jest zbyt mała w stosunku do ich talentu i możliwości sportowych. Brakuje płynnej możliwości przejścia do kategorii samochodowych, w szczególności takich, które dawałyby najbardziej utalentowanym kierowcom możliwość rozwoju jeździeckiego i dalszego, aktywnego planowania ścieżki kariery. Naszym wspólnym celem będzie właśnie stworzenie takiego zaplecza co przy połączeniu sił będzie zapewne łatwiejsze. Jestem więcej niż pewny, iż talentu w polskim środowisku kartingowym nie brakuje, a więc o potencjał sportowy się nie obawiam.

Karol Lubas – IAME Series Poland:

Pierwszy oficjalny weekend IAME Series Poland nadchodzi. Już w dniach 8-9 czerwca na Kartodrom Bydgoszcz organizujemy otwarte testy dla wszystkich zainteresowanych zawodników. Tym samym robimy jeden główny wyścig w tym roku, który wyłoni naszych finalistów na największe zawody kartingowe na świecie na torze Le Mans we Francji. Przygotowanie i realizacja takiego projektu wymaga ogromnego poświęcenia, a my staramy się iść cały czas realizując założenia. Chcemy, aby ta seria była w pełni profesjonalna i dlatego decydujemy się na organizację otwartych testów „darmowych” dla przyszłych zawodników. Dodatkowo łączymy siły z Fundacją WRP, która od samego początku będzie wsparciem dla utalentowanych kierowców i stworzy możliwości rozwoju na arenie międzynarodowej. To także jeden z głównych aspektów naszej pracy, czyli pomoc dla zawodników, która ma na celu łatwiejsze poruszanie się w relacjach biznesowo – sportowych na całym świecie. Dla nas to ogromny zaszczyt, że tworzymy w Polsce nową serię kartingową, która daje na samym starcie więcej i jest przejrzysta dla wszystkich.

Kalendarz IAME Series Poland 2018:

8-9.06.2018 Kartodrom Bydgoszcz – OTWARTE TESTY

17-18.08.2018 Kartodrom Bydgoszcz – ZAWODY

Do wygrania bilet na start IAME International FINAL oraz wiele cennych nagród.

Więcej informacji:

www.lrcpromotion.com www.iameseriespoland.com

Media społecznościowe:

facebook.com/iameseriespoland

Kartodrom Bydgoszcz:

www.kartodrom.bydgoszcz.pl

Previous

II RUNDA ROTAX MAX CHALLENGE POLAND OFICJALNIE ZAKOŃCZONA

Next

Pierwsze nominacje Rokersów

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia