Tarnowscy młodzi kierowcy kartingowi klubu TTSK K-TEAM Tarnów Kacper Szczurek i Kajetan Gawron oraz Marcel Kuc w dniach 4-5 marca 2017 roku rywalizowali we Włoszech na torze w Nizza Monferrato, gdzie odbyła się II runda Rok Cup Italia 2017 (Kacper, Kajetan) oraz na torze w Catelletto di Branduzzo, gdzie odbyła się II runda WSK Super Master Series (Marcel).

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się wszyscy nasi zawodnicy. Najlepiej wypadł Kacper Szczurek, który całe zawody ukończył na najwyższym stopniu podium zajmując bezapelacyjnie pierwszą pozycję. Debiutujący w tym sezonie w kategorii Senior Kacper Szczurek już po bardzo udanych kwalifikacjach zajmował 1 pozycję. Świetne tempo, a przede wszystkim szybka i pewna jazda pozwoliła mu w wyścigu przedfinałowym przyjechać również na 1 pozycji. W finale był bezkonkurencyjny utrzymał swoją pierwszą pozycję z przewagą aż 4 sekund i całe zawody ukończył na 1 miejscu, co w klasyfikacji generalnej sezonu 2017 pozwoliło mu awansować na 1 miejsce.

Natomiast Marcel Kuc, który od początku weekendu prezentował niezłe tempo. W kwalifikacjach ostatecznie zajął 29 pozycję. Po swoich biegach kwalifikacyjnych zajmował 12 pozycję. Natomiast w swoim biegu przedfinałowym przyjechał również na 12 miejscu. Niestety, również kolejny Finał okazał się dla Marcela pechowy. W trakcie zmagań na torze doszło do crashu. Marcel starając się go uniknąć wziął udział w kontakcie z innym zawodnikiem. Po powrocie do rywalizacji starał się gonić stawkę, lecz ostatecznie linię mety minął jako 33.

Z kolei Kajetan Gawron prezentował dobre tempo już podczas treningów, a w kwalifikacjach zajął 19 pozycję. W swoim biegu przedfinałowym przyjechał na 9 pozycji, co ostatecznie pozwoliło mu awansować do ścisłego finału w którym przyjechał na 20 miejscu.

Zawodnicy bardzo dziękują rodzicom za wsparcie oraz wszystkim kibicom za doping. Dziękujemy serdecznie dotychczasowym Partnerom, Teamom i Sponsorom, którzy wspierają nas nie tylko finansowo i umożliwiają udział zawodników w zawodach na arenie międzynarodowej.

Kolejne zawody z udziałem zawodników tarnowskiego klubu już 18-19 marca na torze w Lonato oraz w La Conca.

Kibicujemy naszym reprezentantom oraz trzymamy mocno kciuki za sukcesy i udane występy!

Informacja prasowa

Previous

Tor kartingowy na statku?

Next

Pasiewicz wygrywa i lideruje we włoskim Rok Cup!

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia