W ostatni weekend 18-19 lutego 2017 roku we Włoszech na torze w Lonato odbył się 22’ Winter Cup. Na starcie zawodów stanęli – zawodnicy klubu TTSK K-TEAM Tarnów, Marcel Kuc, Kajetan Gawron i Gabriel Łukasiewicz, którzy wystartowali w kategorii Mini.

Najlepiej wypadł Marcel Kuc, który w całych zawodach utrzymywał wysokie tempo w czołówce. Po kwalifikacjach zajmował 11 pozycję. Dobre tempo, a przede wszystkim szybka i pewna jazda pozwoliła mu w swoich wyścigach kwalifikacyjnych przyjechać kolejno na 6, 2, 3 i 3 pozycji, co generalnie dało mu 4 pozycję przed super heatami. W super heacie przyjechał na 5 pozycji, awansując do ścisłego finału. Z kolei w finale pech dopadł Marcela. Na drugim zakręcie pierwszego okrążenia zostaje uderzony przez rywala i spada na koniec stawki. Odrabiając straty przesuwa się w górę zaawansowanej stawki. Ostatecznie sklasyfikowany zostaje na 24 miejscu.

Natomiast Gabriel Łukasiewicz, który od początku weekendu prezentował dobre tempo. W kwalifikacjach zajął dopiero 52 pozycję. W swoich wyścigach kwalifikacyjnych przyjechał kolejno na 19, 11, 26 i 18 pozycji, co generalnie dało mu 49 pozycję przed super heatami. W swoim super heacie przyjechał na 19 pozycji, co ostatecznie nie pozwoliło mu awansować do ścisłego finału.

Z kolei kolejny nasz klubowy zawodnik Kajetan Gawron pomimo dobrego, równego tempa podczas treningów w kwalifikacjach zajął dopiero 66 pozycję. W swoich wyścigach kwalifikacyjnych przyjechał kolejno na 25, 22, 22 i 25 pozycji, co generalnie dało mu 63 pozycję przed super heatami. W swoim super heacie przyjechał na 29 pozycji, co ostatecznie nie pozwoliło mu awansować do ścisłego finału.

Ogólnie start tych młodych zawodników należy uznać za dobry pomimo pecha jaki ich spotykał. W zawodach w tej kategorii sklasyfikowano 74 zawodników. To dobry prognostyk na nadchodzący sezon.

Kolejne zawody z udziałem zawodników tarnowskiego klubu już 4-5 marca – na torze w Nizza Monferrato.

Kibicujemy naszym reprezentantom oraz trzymamy mocno kciuki za sukcesy i udane występy!

Informacja prasowa

Previous

Sport kartingowy dla każdego – nowa moda na karting

Next

W Łodzi rusza długodystansowy puchar kartingowy

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia