Przyszli pasażerowie norweskiego statku Norwegian Cruise Line’s mogą spodziewać się nietypowych atrakcji – niemiecki producent gokartów halowych, firma RIMO, wykonała pierwszy tor kartingowy na pokładzie w.w. wycieczkowca!

Tor znajduje się na górnym pokładzie, park maszyn wyposażono w 20 elektrycznych gokartów, które dzięki nowym technologiom mogą pracować w optymalnie trudnych warunkach, gdyż na pokładzie wózki będą zmagać się z promieniowaniem UV oraz słoną wodą. Nie zabrakło także tablicy z wynikami oraz platformy widokowej. Nitka toru liczy około 230 metrów. Może nie jest to powalająca długość ale sam fakt możliwości ścigania się na wodzie jest z pewnością czymś wyjątkowym – w szczególności na dachu 60 metrowej łodzi.

Sam właściciel  i prezes firmy Rimo Germany GroupPeter Bertra – jest bardzo zadowolony z projektu, w którym wykorzystano wieloletnie doświadczenie firmy.

Pierwszej Klasy wycieczkowiec został zbudowany dla 3900 pasażerów.

Źródło: http://en.rimo-germany.com/news/rimo-builds-first-ever-race-kart-track-at-sea-on-board-norwegian-cruise-lines-newest-ship

Previous

W Łodzi rusza długodystansowy puchar kartingowy

Next

Świetna jazda i bezkonkurencyjne zwycięstwo Kacpra Szczurka we Włoszech

Nadchodzące wydarzenia