Nie tak dawno, nasza redakcja otrzymała ciekawą informację o istnieniu polskiego zespołu kartingowego na tzw. „wyspach”. Po 3 latach walki na angielskich torach, młodzi polscy kierowcy wybili się na sam szczyt, pokazując swój talent.

Poniżej przedstawiamy historię zespołu o bardzo ważnej i historycznej nazwie, o której chyba każdy z nas słyszał. O początkach oraz osiągnięciach opowiada Pan Robert, ojciec jednego z kierowców.

[row]

[column size='2/3']

Zalążek 303 Squadron Team powstał w 2015 roku, kiedy z Maksymilianem rozpoczęliśmy przygodę z motosportem poprzez szkółkę kartingową Littte Hornets Racing Academy w Ringwood. Na początku było to założenie czysto rekreacyjne, które zmieniło się gdy zaczęliśmy osiągać dużo lepsze wyniki niż zakładaliśmy na początku.

Decyzja mogła być tylko jedna, robimy kolejny krok naprzód!
Rok 2016 był odkrywaniem tajników które ukrywały się pod nazwą karting. Brak jakiejkolwiek wiedzy na ten temat stawiał nas na samym końcu, jednak pierwszy sezon z Maksymilianem ukończyliśmy na 4 miejscu.(speedhive.mylaps.com/Championships/51070).

W sezonie LYDD IKR Winter Champsionships 2016/2017  już byliśmy w stanie walczyć o najwyższe pozycje, zajmując 2 miejsce, ustępując tylko fabrycznemu kierowcy A. Walker z Projekt One (speedhive.mylaps.com/Championships/55776 ). Tym samym pokazaliśmy nasz potencjał, który aby dalej się rozwijał, musiał postawić kolejny krok naprzód, którym było zdanie licencji MSA uprawniającej do jazdy w zawodach wyższej rangi.

Rok 2017 to sezon pełen sukcesów dla 303 Squadron Team, starty 6 kierowców, którzy dołączali do nas w trakcie sezonu w trzech różnych klasach na 7 różnych torach przyniosły nam tytuły mistrzów i vice mistrzów klubowych rozgrywek oraz wysokie pozycje w regionalnych mistrzostwach.  Jest to świetny wynik biorąc pod uwagę, że nasz zespół nie ma wielkich tradycji wyścigowych, zaplecza, wiedzy i budżetu, jakim dysponuje konkurencja. Głównie składamy się z pasjonatów, którzy pomagają osiągnąć sukcesy swoim pociechom, wspierani przez kilka lokalnych firm pochodzących z okolic danego kierowcy.

Oprócz zawodów bierzemy także udziały w imprezach okolicznościowych organizowanych przez liczne organizacje polonijne, gdzie promujemy pamięć o Dywizjonie 303.

Uważamy że promowanie polskiego wkładu w obronę Wielkiej Brytanii jest szalenie ważne, zwłaszcza biorąc pod uwagę relatywnie niski poziom tej świadomości wśród młodszej części społeczeństwa na Wyspach. Promocja tej legendarnej jednostki i jej spektakularnych sukcesów, w sporcie tak prestiżowym jak wyścigi torowe, ma dodatkowe znaczenie w tym tak trudnym okresie dla Polaków na wyspach, czyli w okresie „Brexitu”.

Pozytywne postrzeganie naszej inicjatywy skutkuje licznymi wiadomościami od osób i rodzin związanych z Dywizjonem 303 przekazując nam ciekawe informacje na temat naszych lotników, które zawsze chętnie publikujemy na naszym fanpage’u.

Wszelkie informacje o 303 Squadron Team znajdziecie na: www.facebook.com/303SQUADRONteam/

Podziękowania dla firm wspierających nasz projekt:
Polish Cultural Institute, Food Stop, Salek’s Motors, BWGarage, DanTech, Bristol Events Media & Travel Ltd, Extreme Performance TYRES UK, Fomen Design ,From 0 To Hero Cashback Card, Speedy Driver LTD, Prokart Engineering, Automax Swindon,  General Car Service & Repairs,  The Think BIG, AutoTech Plus Ltd, T&P Bristol Butchers, Stickers GO Repiński Transport i Spedycja, Windmill Hill Mot Centre, STS  Superb Trimming Service, Sklep Euro UK, @JS Hussey  Elite Rendering Systems Ltd, ROYAL TILES, MC Namara, southampton.pl, TopMejt – Portal Polaków w UK, Midlands.pl, Londynek.net, PolskiKarting, bmouth.pl
Zdjęcia – 303 Squadron Team

[/column]

[column size='1/3']

Osiągnięcia kierowców 303 Squadron Team

Honda Cadet:
Maksymilian ”MadMax” Solarski
– Vice Mistrz  IKR Lydd Winter Championship 2016/17
– IKR Clay Pigeon Spring Series 2017 4 miejsce
– Kent Kart Campionship 5 miejsce
– Mistrz  Clay Pigeon IKR Summer Series 2017
– Vice Mistrz Clay Pigeon IKR Winter series 2017
– II Vice Mistrz Buckmor Park Championship 2017

Colin Ważny
– II Vice Mistrz IKR Clay Pigeon Winter Series 2017
– II Vice Mistrz IKR Clay Pigeon Summer Series 2017

David Aulejtner
– 4 miejsce Clay Pigeon Winter Series 2017

Adrian Haniewicz
– 8 miejsce Clay Pigeon Winter Series 2017

Cadet IAME:
Jakub Jakoniuk
– Mistrz Buckmor Park Championship 2017
– Vice Mistrz IKR Clay Pigeon Winter Series 2017
– II Vice Mistrz Camberley Kart Club Championship 2017

Junior Max:
Maciej Hamera
-Vice Mistrz IKR Clay Pigeon Raceway Winter Series 2017

[/column]

[/row]

Previous

24h na włoskim torze Adria

Next

Posumowanie szóstego sezonu Ligi Gokartowej Rzeszów

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS