Karol Basz już w najbliższy weekend powróci do mistrzostw Włoch GT, gdzie zaliczy gościnny start wraz z ekipą Imperiale Racing. Polak, razem ze swoim tegorocznym zmiennikiem Vito Postiglione, zasiądą za kierownicą mocniejszego Lamborghini Huracana klasy GT3, by na torze Monza zmierzyć się z czołówką tamtejszych mistrzostw.

Basz już w zeszłym roku ścigał się w mistrzostwach Włoch, jednak tym razem zaliczy wyścigowy debiut za kierownicą auta GT3. Start jest możliwy dzięki zaproszeniu od zespołu Imperiale Racing i jest częścią przygotowań do kolejnego sezonu.

Zarówno Karol, jak i Vito, doskonale znają tor Monza. To właśnie na tym obiekcie zainaugurowano tegoroczne zmagania w Lamborghini Super Trofeo. Wtedy polsko-włoska załoga przez cały weekend prezentowała świetne tempo, co pozwoliło im na wygranie jednego z wyścigów.

Weekend na Monzy rozpocznie się już w piątek 5 października od sesji treningowych, które odbędą się kolejno o 10:45 oraz 14:45. Sobota będzie stała pod znakiem kwalifikacji planowanych na 9:35 oraz pierwszego wyścigu, który rozpocznie się o godzinie 14:00. Drugi wyścig zostanie natomiast rozegrany w niedzielę 7 października o takiej samej porze – godzinie 14:00.

Jestem zaszczycony, że ekipa Imperiale pokłada coraz większą wiarę w moje możliwości, a nasze rewelacyjne starty w Super Trofeo są dostrzegane przez coraz większe grono. Wraz z Vito ponownie pojawimy się na Monzy, jednak tym razem w szybszym Huracanie klasy GT3. Start jest częścią przygotowań do nadchodzącego sezonu i nie mogę się doczekać powrotu na obiekt w Parku Królewskim, zwłaszcza że podczas ostatniej wizyty mieliśmy świetne tempo. Program ekipy Imperiale koncentruje się na innych cyklach, więc start w Monzy jest czysto treningowy, bez żadnego ciśnienia na wynik. Oczywiście jednak jak zawsze damy z siebie wszystko, zwłaszcza że zmierzymy się z naszymi głównymi rywalami z Super Trofeo. Mam nadzieję, że aklimatyzacja w odrobinę innym Lamborghini przebiegnie sprawnie, a my znów wrócimy do domu z pucharami.

Dziękuje za wsparcie wszystkim fanom, mojemu głównemu sponsorowi jakim jest firma Olimp, a także firmom Genpharma, Eneos i Cronic, właściciel sklepu RallyShop.pl oraz ekipie Triton Racing oraz naszemu patronowi medialnemu, portalowi Interia.pl – powiedział Karol Basz przed startem w mistrzostwach Włoch.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z telefonu od Ivano Pignattiego, który dał Karolowi okazję do powrotu do mistrzostw Włoch GT. ”To potwierdza, że podjęliśmy właściwą decyzje stawiając na Imperiale Racing, a także to, iż Karol świetnie spisuje się w Lamborghini Super Trofeo Europe. Monza dobrze pasuje pod styl jazdy naszego zawodnika, co jasno widać po zwycięstwie na początku tego roku. Dlatego też jesteśmy przekonani, że Basz będzie bardzo szybki podczas swojego debiutu za kierownicą samochodu GT3. To będzie ważne doświadczenie i jako zespół zrobimy wszystko, aby zakończyło się ono kolejnym świetnym wynikiem – powiedzieli menedżerowie Karola, Giovanni Minardi i Alberto Tonti.

Informacja prasowa

Previous

Słomczyn wyłoni mistrzów

Next

Karol Pasiewicz wicemistrzem Polski w nowej kategorii

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS