Gosia Rdest w weekend 19 – 21 października zadebiutuje w wyścigach serii International GT Open na torze w Barcelonie. Wystartuje w najbardziej prestiżowej klasie GT3 za kierownicą Audi R8 LMS GT3 w zespole OLIMP Racing.

Już w ten weekend, 19 – 21 października, odbędzie się finałowa runda International GT Open na torze Circuit de Barcelona – Catalunya. Gosia Rdest przesiada się do GT3 na zaproszenie firmy Olimp Laboratories, która jest właścicielem zespołu Olimp Racing, uczestniczącego w wyścigach tej serii. Gosia spróbuje swoich sił za kierownicą Audi R8 LMS GT3, dzieląc samochód ze Stanisławem Jedlińskim.

To duży krok dla młodej zawodniczki, która do tej pory miała do czynienia z samochodami klasy GT4. W 2018 roku Gosia wzięła udział w pełnym sezonie GT4 European Series, również za kierownicą Audi.

Gosia Rdest mówi: „Ta propozycja była dla mnie sporym zaskoczeniem, bo będzie to mój pierwszy wyścig w klasie GT3. Oczywiście przyjęłam ją, bo uwielbiam nowe wyzwania, a GT3 było moim marzeniem od dawna. Jestem wdzięczna zespołowi OLIMP Racing za zaufanie i szansę sprawdzenia się w wyższej kategorii. Będzie to dla mnie przede wszystkim weekend nauki.

GT3 znacznie różni się od GT4, przede wszystkim pod względem aerodynamiki pojazdu, skrzyni i prędkości pojazdu w zakręcie. Ostatnie kilka dni przed wylotem do Barcelony spędziłam na symulatorze. Zamierzam dać z siebie wszystko i wyciągnąć jak najwięcej lekcji z tego weekendu na przyszłość, którą wiążę właśnie z klasą GT3”.

Podczas finałowej rundy International GT Open będzie można oglądać dwa samochody w barwach zespołu OLIMP Racing – w żółto-czarnym mistrz Europy Strefy Centralnej Marcin Jedliński, którego zmiennikiem będzie Mateusz Lisowski. W drugim czerwono-czarnym samochodzie zobaczymy właśnie Gosię Rdest i Stanisława Jedlińskiego.

Na profilu na Facebooku zespół OLIMP Racing napisał: „Niezmiernie miło nam powitać najszybszą zawodniczkę w polskim motosporcie w szeregach OLIMP Racing. Zebraliśmy zatem całkiem niezłą ekipę, którą chcielibyśmy trochę namieszać na koniec sezonu GT Open. Damy z siebie wszystko!”.

Wyścigi International GT Open można oglądać na kanale Motowizja oraz za pomocą transmisji online: https://www.youtube.com/user/GTOPENseries

Format weekendu wyścigowego przedstawia się następująco:

PIĄTEK 18.10.
10:45 – 11:45 Wolny trening 1
14:55 – 15:55 Wolny trening 2

SOBOTA 20.10.
11:05 – 11:35 Kwalifikacje 1 (pierwszy kierowca)
15:40 – 16:50 Wyścig 1

NIEDZIELA 21.10.
10:20 – 10:50 Kwalifikacje 2 (drugi kierowca)
14:15 – 15:15 Wyścig 2

Informacja prasowa

Previous

Polacy po największym wyścigu świata!

Next

7 runda ŁLK i wygrana Racewicza

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS