Po dwudniowych zmaganiach na węgierskich bezdrożach zespół Kamena Rally Team zdobywa kolejne punkty i umacnia się na pozycji lidera w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Europy FIA CEZ.

Kalo Race, czyli VII Runda Mistrzostw Europy FIA CEZ Cross Country rozgrywana w dniach 23-25 września 2021, zaskoczyła zawodników nieco inną specyfiką odcinków specjalnych. Żaden z 6 etapów wyścigu nie miał więcej niż 51 km i nie nastręczał nawigacyjnych problemów. Obfitował za to w proste, a co za tym idzie niezwykle szybkie fragmenty, w których nie było miejsca na błędy.

– Ta runda znacznie różniła się od pozostałych. Trasy przypominały raczej te znane z wyścigów WRC, niż Cross Country. Oesy były krótkie, proste i mega szybkie. Najlepiej świadczy o tym średnia prędkość uzyskana przez nas na poziomie prawie 100 km/h – podsumował rajd Tomasz Białkowski.

Kamena Rally Team pierwszy dzień rajdu zakończyła na 4. pozycji. Drugi dzień zmagań początkowo nie zapowiadał, że ta sytuacja może ulec zmianie. Jednak duet Białkowski i Baśkiewicz już niejednokrotnie zadziwiał kibiców. Reprezentanci ORLEN Team ostatni odcinek specjalny przejechali w znakomitym tempie – nie dość, że wygrali go w swojej klasie, to jeszcze znacząco odrobili straty. Ostatecznie Kamena uplasowała się na 2. miejscu w klasie T4 i 3. miejscu w klasyfikacji generalnej.

– Zbliża się koniec sezonu, dlatego ta runda była dla nas bardzo ważna. Przede wszystkim chcieliśmy ten rajd ukończyć. Dzięki uzyskanym punktom za 2. miejsce powiększamy naszą przewagę w klasyfikacji generalnej, a taki był nasz nadrzędny plan. Teraz możemy spokojnie przygotować się do następnego startu – powiedział Dariusz Baśkiewicz.

Przed zawodnikami ORLEN Team jeszcze trzy starty w tym sezonie, a dwa z nich to rundy Mistrzostw Europy. Białkowski i Baśkiewicz są więc już bardzo blisko uzyskania mistrzowskiego tytułu.

Previous

Groszek z pucharem w TCR Europe!

Next

Nowe gokarty elektryczne SODI RSX2 & X2Drive

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS