Zawodnicy ORLEN Team Maciej Giemza i Kamil Wiśniewski, przez najbliższy tydzień będą się ścigać w ramach rajdu Grecji. Trasa rajdu będzie liczyć łącznie 1445 kilometrów.

Rajd odbędzie się na trasach wokół miasta Veria i będzie się składać z siedmiu etapów. Pierwszy z nich odbędzie się w niedzielę, 23 sierpnia, a finał zaplanowano na sobotę, 29 sierpnia. Swój udział w zawodach zapowiedziało kilkudziesięciu zawodników, m.in. z Hiszpanii, Stanów Zjednoczonych, Czech, Słowacji, Holandii, Niemiec czy Finlandii.

– Przygotowywałem się do tego rajdu około dwa tygodnie. W tym czasie przeprowadziliśmy sporo testów, aby jak najlepiej dostosować quad na kamienistej trasy – powiedział przed startem Kamil Wiśniewski, quadowiec ORLEN Team. – Cieszę się, że wezmę udział w tych zawodach, zależy mi na tym, żeby jak najwięcej startować. Tak naprawdę tylko w trakcie realnego wyścigu jesteśmy w stanie sprawdzić i ocenić przygotowanie quada.

Drugim reprezentantem zespołu ORLEN Team podczas rajdu będzie Maciej Giemza, który w ostatnich tygodniach rywalizował między innymi w Baja Szczecinek, zwyciężając w gronie motocyklistów.

Rajd Grecji będzie dla mnie pierwszą w tym roku dużą imprezą. Czeka nas siedem dni ścigania, więc na pewno będzie co robić. To będzie pierwszy od stycznia start na motocyklu dakarowym, dlatego bardzo się cieszę, że znowu poczuję rajdowy klimat. O samym rajdzie wiem stosunkowo niewiele – na pewno będzie gorąco, bo temperatura w Grecji oscyluje wokół 35 stopni w cieniu. Trasa nie będzie szybka, lecz techniczna, wymagająca dla zawodnika i dla sprzętu – powiedział motocyklista ORLEN Team, Maciej Giemza.

Rajd Grecji jest zaliczany do klasyfikacji Pucharu Europy cross-country. O wynikach zawodników ORLEN Team będziemy na bieżąco informować na kanałach społecznościowych zespołu.

Previous

Rokersi z tytułami

Next

Kuba Przygoński ponownie na pudle Driftingowych Mistrzostw Polski

Zobacz także