Czy jeżdżąc rozsądnie i bezpiecznie można brać udział w zawodach? Jak najbardziej! Już dziś rusza tegoroczna edycja FIA Smart Driving Challenge, podczas której kierowcy z całego świata rywalizują o miano najbardziej rozsądnego za kierownicą.

Podobnie jak w ubiegłym roku rejestrując się w aplikacji mobilnej dołączamy do zespołu jednego z ambasadorów. Możemy wybierać spośród gwiazd sportów motorowych takich jak Petter Solberg, Sébastien Ogier czy Martin Tomczyk i wielu, wielu innych. W tym zacnym gronie nie zabrakło również zawodników z Polski, konkretnie Gosi Rdest oraz Karola Basza – kartingowego Mistrza Świata oraz zwycięzcy kilkudziesięciu wyścigów GT. Zmagania w tegorocznej edycji toczą się nie tylko o glorię i chwałę dla naszego kraju i awans do finału, ale także o gadżety od Karola i Gosi, którymi uhonorowani zostaną trzej najlepsi Polacy.

Podobnie jak w roku ubiegłym rywalizacja toczy się za pośrednictwem specjalnej aplikacji (linki do App Store i Google Play znajdziecie poniżej), która za pośrednictwem Bluetooth lub złącza OBD monitoruje nasz styl jazdy. Eliminacje trwają przez 4 tygodnie – od 16 września do 14 października 2021 – a dystans przejechany podczas jednej rundy musi być większy niż 10 kilometrów.

Konkurs FIA SDC poszukuje „najrozsądniejszego” kierowcy na świecie, więc pod uwagę brane takie czynniki jak płynne zwiększanie prędkości i hamowanie. Umiejętność przewidywania sytuacji na drodze, a także dostosowanie stylu jazdy do panujących warunków, takich jak natężenie ruchu i pogoda. Po każdym z przejazdów uczestnicy będą mieli dostęp do analizy swojej jazdy, a także porad, które pomogą osiągnąć im lepszy wynik, kiedy ponownie wsiądą za kierownice.

Więcej informacji znajdziecie na stronie – https://fiasmartdrivingchallenge.com/pl#/. Partnerami zawodów są Polski Związek Motorowy oraz portal Interia.

Previous

Basz wraca do Włoch

Next

Groszek zadebiutuje na Monzy!

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS