W najbliższy weekend kibice sportów motorowych będą mogli emocjonować się trzecią rundą Lamborghini Super Trofeo Europe, która zostanie rozegrana na hiszpańskim torze Circuit de Barcelona-Catalunya. Na starcie rzecz jasna nie zabraknie Andrzeja Lewandowskiego i Karola Basza, dla którego będzie to pierwsze spotkanie z obiektem ulokowanym na Półwyspie Iberyjskim.

Tor pod Barceloną jest jednym ze stałych elementów kalendarza Formuły 1, więc praktycznie wszyscy kierowcy oraz fani lepiej lub gorzej kojarzą ten obiekt. Obecnie nitka toru liczy 4655 metrów i złożona jest z szesnastu łuków. Konfiguracja katalońskiego toru łączy w sobie praktycznie wszystkie typy zakrętów, dlatego najszybsi są tutaj kierowcy, którzy potrafią sobie poradzić w każdych warunkach. Ta umiejętność będzie tym ważniejsza w ten weekend, że prognoza pogody przewiduje opady zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, więc należy się spodziewać emocjonujących wyścigów.

Karol Basz jeszcze nigdy nie startował na tym obiekcie, jednak tygodnie poprzedzające start stały pod znakiem intensywnych przygotowań w symulatorze. Co więcej, ekipa zaliczyła intensywne testy, podczas których pracowała nad ustawieniami wyścigowego Lamborghini, aby polska załoga ponownie mogła walczyć o zwycięstwa w klasie Pro-Am.

Weekend w Hiszpanii wystartuje w piątek o godzinie 11:30, kiedy zawodnicy pojawią się na torze podczas pierwszego treningu. Druga tura przygotować do weekendu planowana jest na 16:20. W sobotnim harmonogramie znajdują się kwalifikacje – o 10:45 – a także pierwszy wyścig, który rozpocznie się o 14:45. Drugi wyścig natomiast odbędzie się w niedzielę o godzinie 10:50.

Transmisje z obu wyścigów będzie można śledzić na żywo w Internecie za pośrednictwem oficjalnego kanału Lamborghini Squadra Corse w serwisie YouTube – https://www.youtube.com/user/TheSuperTrofeo

– Nigdy wcześniej nie startowałem w Barcelonie, jednak lubię rywalizację na nowych obiektach. Dzięki temu zawodnicy mają dodatkowy dreszczyk emocji, a ja też szybko uczę się nowych torów, więc w żaden sposób nie tracę względem zawodników, którzy już na jakimś obiekcie byli. Mam nadzieję, że w Hiszpanii powtórzymy wyniki z poprzednich rund i znów powalczymy w czołówce generalki. Na koniec chciałbym podziękować moim partnerom – firmie Cronic, właścicielowi sklepu RallyShop.pl, a także firmom Gama oraz Gonga – powiedział Karol Basz przed trzecią rundą Lamborghini Super Trofeo Europe.

 

Previous

Weekend na “szóstkę” Gosi Rdest na Paul Ricard

Next

Zwycięstwo Basza/Lewandowskiego na katalońskiej ziemi

Zobacz także