Miniony weekend był najważniejszym w wyścigowym kalendarzu kierowców ROK CUP z całego świata. Na włoskim torze South Garda Karting we włoskim Lonato rozegrany został FINAŁ ŚWIATOWY serii. Mimo, że do głównego finału zakwalifikował się tylko Marcin Zając, to team nie wraca z pustymi rękami. Rozgrywki Junior Rok Bridgestone Trophy Franciszek Palmirski podsumował 3 stopniem podium.

Na padok w Lonato przybyło ponad 400 kierowców z 50 krajów. Wszystko to by zawalczyć o tytuł najszybszego ROKKERSA 2017. Barwy DD Motorsport reprezentowało 5 kierowców, startujących w 3 kategoriach.
– SENIOR ROK: Daniel Zając i Marcin Zając,
– JUNIOR ROK: Franciszek Pamirski, Adam Szydłowski, Aleksander Klimaszewski.

Zmagania otworzyły czasówki grup startowych, które w wykonaniu „niebieskich” wypadły następująco:
JUNIOR ROK: Franek Palmirski- 14, Adam Szydłowski- 15, Olek Klimaszewski- 20
SENIOR ROK- Marcin Zając- 7, Daniel Zając- 17.

Następnym etapem były biegi eliminacyjne, podczas których każda z grup kategorii walczyła ze sobą o wejście do głównego finału imprezy. Jak zawsze towarzyszyły im ogromne emocje i zaciekła walka, która nie raz kończyła się jeszcze przed metą. Jako jedyny z ekipy DD w do głównego finału ROK CUP INTERNATIONAL FINALE zakwalifikował się Marcin. Do wyścigu SENIOR ROKA ruszył z 29 pola. Reszta stawki walczyła w tzw. finałach B, w których startowali z następujących pozycji:
Senior Rok Omp Trophy- Daniel- 14
Junior Rok Bridgestone Trophy- Franek- 3, Adam- 22, Olek- 33.

Niestety, główny finał okazał się dla Marcina pechowy. W połowie wyścigu spada mu łańcuch i przekreśla jego szanse na kontynuowanie zmagań. Franek w Junior Rok Bridgestone Trophy zajmuje 3 pozycję, po zaciekłej walce z rywalami. Świetne tempo zaprezentował Olek, który awansował aż o 14 oczek i na mecie zjawił się 19, chwilę za nim, jako 21 linię mety mija Adam. W Senior Rok Omp Trophy równe i pewne tempo zapewnia Danielowi 15 lokatę.

DD Motorsport nie opuszcza jednak jeszcze torów kartingowych. Do momentu nadejścia pierwszych śniegów zapowiadają intensywne treningi, by dobrą formą rozpocząć kolejny wyścigowy sezon.

Komunikat prasowy – Media4U

Previous

Polacy wygrywają w Światowym Finale!

Next

Tarnowski kierowca kartingowy Kacper Szczurek Wicemistrzem Świata

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS