Po odwołaniu z powodu sytuacji epidemicznej w kraju kwietniowych zawodów w Bydgoszczy, Tor Poznań gościł uczestników pierwszej rundy Kartingowych Mistrzostw Polski i Mistrzostw Polski Młodzików, rozgrywanych w ramach Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży.

Zawody rozegrano przy zmiennej pogodzie, a padający deszcz kilkukrotnie poważnie utrudniał zawodnikom jazdę na szybkim torze w Przeźmierowie.

Klasą dla siebie w kategorii OK Junior był Gustaw Wiśniewski (A. Rzemieślnik/JR Racing). Zawodnik, startujący również w prestiżowej serii WSK w barwach Sauber Karting Team, wygrał zarówno czasówkę, jak i wszystkie cztery wyścigi. O pozycję wicelidera zacięty pojedynek toczyli: Łukasz Grabowski (A. Rzemieślnik/KRZ Motorsport) i Yicheng Qu (A. Morski/JR Racing). Po dwóch szóstych lokatach pierwszego dnia oraz trzeciej i drugiej pozycji wywalczonej nazajutrz, zawodnik z Chin co prawda nie pokonał rywala, ale pozwoliło mu to po raz pierwszy stanąć na podium. Czwarte miejsce w klasyfikacji zawodów zajął Bartosz Grzywacz (A. Wielkopolski/AMO Racing) – dwukrotnie drugi w dwóch pierwszych wyścigach, a piąte Kinga Wójcik (A. Radomski/Jastrzębski Racing).

W Mini Roku, ze względu na spodziewaną wysoką frekwencję, wprowadzono wyścigi eliminacyjne, dlatego zwycięzców wyłoniły tylko dwa wyścigi finałowe. W pierwszym z nich najszybszy był niedawny triumfator rundy Pucharu Roka we Włoszech – Maksymilian Rafalik (A. Rzemieślnik/ST Racing), natomiast w drugim Aleksander Jeleń (A. Wielkopolski/Bambini Racing), ale to Franciszek Lassota (A. Rzemieślnik/Parolin Poland), dzięki temu, że dwukrotnie finiszował na drugiej pozycji, został zwycięzcą całych zawodów. Na drugiej pozycji uplasował się Rafalik, a podium w tej kategorii uzupełnił Bruno Gryc (A. Polski/Parolin Poland), który na tym samym miejscu ukończył obydwa wyścigi. Czwarta lokata w podsumowaniu rundy przypadła Aleksandrowi Jeleniowi, a piąta Markowi Piórkowskiemu (A. Wielkopolski/MK Racing).

Zwycięstwo w pierwszym wyścigu i trzy trzecie miejsca pozwoliły Michałowi Pomockiemu (A. Wielkopolski/DSR Shifter Racing) wygrać rywalizację w klasie Baby Rok. Drugą pozycję zajął Szymon Łykowski (A. Rzemieślnik/MK Racing), który dwukrotnie finiszował jako pierwszy, a trzecią – triumfator ostatniego wyścigu, Mateusz Wal (A. Wielkopolski/CK Racing). Czołową piątkę uzupełnili: Błażej Kostrzewa (A. Radomski) i Oliwier Duhr (A. Wielkopolski/TC Motorsport).

Druga runda Kartingowych Mistrzostw Polski i Mistrzostw Polski Młodzików odbędzie się w dniach 26-27 czerwca na Autodromie Słomczyn.

Previous

Dwa zwycięstwa i mocny debiut

Next

Kartingowe Mistrzostwa Polski - Poznań 2021

Zobacz także