Dziewiąte i siódme miejsca – to bilans minionego weekendu Gosi Rdest w Alpine Elf Europa Cup. Polka przed ostatnią rundą sezonu 2021 zajmuje ósme miejsce w klasyfikacji generalnej.

Pomimo prognoz pogody sugerujących możliwe opady deszczu, cały weekend przebiegł bez większych przygód. Już na treningach najszybsza Polka w wyścigach samochodowych prezentowała solidne tempo dające jej miejsce w środku stawki. Potwierdziły to także wyścigi. Żyrardowianka zakwalifikowała się na ósmej pozycji zarówno w sobotę, jak i niedzielę. W obu potencjał był spory, jednak kontakty z rywalami na początku każdego z nich lekko pouszkadzały Alpine A110 Cup Gosi Rdest. Mimo to P9 i P7 mogą napawać optymizmem – na dziesięć wyścigów do tej pory Polka finiszowała poza pierwszą dziesiątką tylko raz. Dzięki temu przed ostatnim weekendem wyścigowym roku w portugalskim Portimao jest na 8. miejscu w generalce.

Gosia o minionym weekendzie: Bardzo dobry weekend, dowiezione punkty w obu wyścigach – pogoda nam sprzyjała, chociaż jazda w ostrym słońcu momentami była problematyczna. Zarówno w sobotę, jak i niedzielę po starcie miałam kontakty z rywalami. W obu przypadkach wpłynęło to na geometrię kół i ogólne prowadzenie pojazdu. Sobota stała pod znakiem podsterowności, a niedziela problemów związanych z rozbieżnością przodu i utratą prędkości. Teraz szykuję się do ostatniego weekendu sezonu w Portimao, który także bardzo lubię. Zostały niecałe trzy tygodnie, więc przede mną intensywne treningi, zamierzam walczyć o poprawę ubiegłorocznego wyniku.

Previous

Marczyk i Gospodarczyk z pierwszym tytułem w tym roku! Niesamowita pogoń załogi ORLEN Team

Next

Karol Basz w Ferrari

Zobacz także