Po dwóch rundach rozegranych w Sosnowcu i Trzyńcu przyszedł czas na nowy tor w kalendarzu – Motokary Modrice. 7 marca odbył się pierwszy z czterech wyścigów, które gościć będzie tor zlokalizowany na przedmieściach Brna. Lukas Figura i Radim Slanina zamierzali powiększyć swoją przewagę w klasyfikacji generalnej i potwierdzić swoje aspiracje do zdobycia tytułu mistrzów JMP Racing Team Challenge w sezonie 2020. Pewne było jedno – rywale tanio skóry nie sprzedadzą.

Mimo rozprzestrzeniającego się koronawirusa na starcie wyścigu pojawiło się 11 zespołów. Kwalifikacje wygrali liderzy generalki, a więc JRL Racing reprezentowane przez Radima Slanine. Drugie miejsce wywalczył Lukas Novak z For Fun Racing, a trzecie Marek Piechuła z JMP Racing 2.

Po kwalifikacjach przyszedł czas na wyścig finałowy. Godzinne zmagania z trzema obowiązkowymi pit stopami już od samego początku budziły masę emocji. O ile JRL Racing i For Fun Racing wykorzystując znajomość toru szybko zbudowały przewagę nad resztą stawki, o tyle wraz z upływającymi minutami jasnym było, że najniższy stopień podium pozostanie sprawą otwartą aż do samej mety.

Ostatecznie zwycięstwo padło łupem For Fun Racing (Lukas Novak/Jakub Adam). Drugie miejsce wywalczył zespół liderów – JRL Racing (Lukas Figura/Radim Slanina). Najniższy stopień podium zdobyli zawodnicy JMP Racing (Łukasz Gorczak/Michał Tukaj).

Po trzech rundach w generalnej klasyfikacji nadal przewodzi JRL Racing, które ma 1 punkt przewagi nad For Fun Racing. Trzecie miejsce zajmują ubiegłoroczni zwycięzcy – IK Racing Team.

Zdjęcie: Marek Piechuła / JMP Racing Poland

Pełna klasyfikacja generalna dostępna jest tutaj.

Relacja i zdjęcia: Marek Piechuła / JMP Racing Poland

Previous

Wspaniała urodzinowa rywalizacja na RCW

Next

Gosia Rdest wystartuje w Alpine Europa Cup w sezonie 2020

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS