Gosia Rdest nie zakończyła jeszcze swojego sezonu – Polka wystartuje w nowej serii wyścigowej X1 Racing League odbywającej się w Indiach.

X1 Racing League to seria składająca się z sześciu zespołów liczących sobie po pięciu kierowców. Każda ekipa reprezentuje miasto w Indiach – jest to format zaczerpnięty z innych lig sportowych funkcjonujących w Indiach jak Indian Premier League. Polka będzie startować w barwach Black Birds Hyderabad. „Miasto pereł”, jak nazywany jest Hyderabad, to szósta pod względem populacji metropolia Indii.

W Black Birds Hyderabad, Gosia Rdest startować będzie u boku między innymi Vitantonio Liuzziego, byłego kierowcy Formuły 1 oraz Akhila Rabindra, który rywalizował z Polką w ubiegłorocznym sezonie GT4 European Series.

Ogromnie cieszę się, że to jeszcze nie koniec sezonu wyścigowego dla mnie. Propozycja startu w X1 Racing League przyszła dosyć niespodziewanie, ale to z pewnością ogromne wyróżnienie znaleźć się w gronie takich kierowców. Miałam już niewątpliwą przyjemność startować w Indiach w 2014 roku w Volkswagen Polo R Cup w ramach wymiany kierowców z Volkswagen Golf Cup. Skończyłam wtedy na podium, więc tor Buddh International Circuit jest mi znany w porównaniu do toru w Chennai, którego już nie mogę się doczekać. W ramach przygotowań zwiększyłam ilość jazd w symulatorze, a także zaczęłam chodzić na saunę aby przygotować się do panującego w Indiach klimatu. Zrobię wszystko by godnie reprezentować Polskę oraz mój zespół Black Birds Hyderabad – powiedziała polska zawodniczka przed wylotem do Indii.

W pozostałych ekipach zobaczymy takich kierowców jak Narain Karthikeyan czy Alex Yoong, obaj z doświadczeniem w F1, Mathias Lauda, syn byłego mistrza świata Formuły 1 Nikiego Laudy, kilkukrotny rajdowy mistrz Azji i Pacyfiku Gaurav Gill, czy trzykrotna uczestniczka Indianapolis 500 Pippa Mann. Gosia Rdest będzie miała również okazję ponownie zmierzyć się z Alice Powell, która zajęła trzecie miejsce w tegorocznym sezonie W Series.

Na sezon X1 Racing League składają się dwa weekendy wyścigowe na torach Buddh International Circuit (na którym odbywało się Grand Prix Indii Formuły 1) i Madras Motor Race Track. Kierowcy będą rywalizować w zmodernizowanych bolidach Mygale FB02 stosowanym w Formule BMW, a każdy weekend składać się będzie z czterech wyścigów. Zespoły będą nominować kierowców do startu w każdym. Czwarty wyścig będzie opierał się o wyjątkowy w świecie motorsportu format inspirowany sztafetą – zawodnicy będą zmieniali za kierownicą dwóch bolidów pracując na wspólny wynik.
Kwalifikacje do 9. rundy rozpoczną się w piątek (20 września) o godz. 9:00, a start wyścigu zaplanowano na 12:45. Dzień później (21 września) o godz. 8:15 ruszą ostatnie kwalifikacje, a o godz. 10:45 rozpoczną się decydujące wyścigi.

Kalendarz X1 Racing League:
30.11 – 01.12: Buddh International Circuit
07-08.12: Madras Motor Race Track.

Gosię wspierają: Ravenol, Bilstein, Bahco, Epos, DeWalt, A/B/C, Emka S. A., Olimp Sport Nutrition, SkyDental

Informacja prasowa

Previous

Dawid Chart wygrywa VI Rundę Poznańskiej Ligi Kartingowej

Next

Kupię silnik Rotax do serii DD2 z podwoziem

Zobacz także