Pierwszy weekend wyścigowy BMW M2 Cup na Lausitzring za nami! W ramach pucharu w tym sezonie przewidziano 12 wyścigów w ramach 6 weekendów wyścigowych DTM. Na starcie sezonu 2021 17 uczestników, a wśród nich znana nam wszystkim Mery Czepiel! Przeczytajcie relację, która ukazała się tuż po ostatnim debiutanckim weekendzie.

Mogłabym powiedzieć, że nie tak to sobie wymarzyłam, ale jednocześnie było to spełnienie marzeń.

Zacznę od tych mniej przyjemnych aspektów mojego występu. Moje tempo od początku zawodów nie było najlepsze – w trakcie treningów nie mogłam znaleźć metody na nowy samochód i tor, którego konfiguracja była sporą ciekawostką – wyjątkowo po prostej startowej zamiast zejścia do lewego zakrętu, jechaliśmy dalej bardzo szybkim owalem. Ta konfiguracja toru Lausitz została przygotowana specjalnie na weekend DTM! Dopiero podczas kwalifikacji wykonałam pracę, z której jestem zadowolona – czas najszybszego okrążenia uplasował mnie na 14 pozycji na 17 startujących zawodników (strata ok. 1 sekundy do 5 pozycji). Niestety jedno szybkie okrążenie to za mało – potrzebne są dwa dobre czasy, bo ten drugi kwalifikuje do drugiego wyścigu. I tego nie udało mi się dokonać, stąd też 16 pozycja do startu w drugim wyścigu. Nie wiedziałam jakiego stylu jazdy spodziewać się po moich rywalach, ale teraz już wiem, że żaden z nich „tanio skóry nie sprzeda”.

Pierwszy wyścig nie poszedł dobrze. Po przestrzelonym hamowaniu, wróciłam na tor fragmentem wyłączonego z wyścigu owalu, wyprzedziłam tym samym całą stawkę i musiałam oddać im pozycje. Zrobiłam to jednak zbyt późno, za co ukarano mnie anulowaniem okrążenia. Tego nadrobić już się nie udało.

Drugi wyścig skończył się jeszcze gorzej, bo po pięciu zakrętach. Start miałam świetny, mocno się zmobilizowałam i wyprzedziłam trzech rywali. Niestety w walce przede mną ucierpiały dwa samochody, które zepchnęły jadącego obok mnie zawodnika, a on uderzył w moje auto. I tak oto wszyscy skończyliśmy niedzielne zmagania. Szczęśliwie nikomu z nas nic się nie stało. Tego dnia na metę nie dojechało pięć samochodów. Spośród tych, które dojechały większość nosi ślady zaciętej walki.

A dlaczego było to spełnienie marzeń? BMW M2 Cup to wspaniały puchar, świetnie zorganizowany, dający szansę na udział w zawodach na najwyższym światowym poziomie. Towarzystwo zawodników, teamów i kibiców DTM dodatkowo buduje wspaniałą atmosferę. Samochód jest świetny. Nowoczesny, piękny i szybki. Moi rywale to ludzie, którzy tak jak ja marzą o wielkiej karierze w motorsporcie i jestem pewna, że każdy z nas jest właśnie na drodze aby to osiągnąć. Dodam tylko, że stawka w której się ścigam to m.in. zawodnicy startujący w DTM Trophy, ERC, TCR, klasach GT4 i wieeelu innych. Pomimo wyniku, który nie jest moim wymarzonym, czuję się szczęśliwa.

A teraz… do pracy! Już za tydzień wyścigi w Zolder! Trzymajcie kciuki!

Jak Mery mówi, tak my robimy – mocno trzymamy kciuki za starty zawodniczki wśród jak widać bardzo mocnej konkurencji!

Kalendarz BMW M2 Cup:

23.07.-25.07.2021 – Lausitzring (GER)

06.08. – 08.08.2021 – Zolder (BEL)

20.08.-22.08.2021 – Nürburgring (GER)

03.09.-05.09.2021 – Spielberg (AUT)

17.09.-19.09.2021 – Assen (NED)

01.10.-03.10.2021 – Hockenheim (GER)

Previous

Podwójne podium Bartka Groszka!

Next

Mistrzowie wracają na Spa

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS