Sezon halowy rozpoczynamy od zwycięstwa w British Rental Kart Championship – indywidualnie i drużynowo!

W ubiegły weekend (18-19/01/2020) na torze Formula Fast Karting w Milton Keynes, została rozegrana 10-ta jubileuszowa edycja jednych z najbardziej prestiżowych halowych zawodów w Europie – BRKC. Na starcie zawodów stanęło 100 zawodników z 8 krajów, a wśród nich 15 polskich kierowców 🌎

Michał Grzyb został nowym mistrzem Wielkiej Brytanii w kartingu halowym, przerywając passę 6 wygranych holendra Rubena Boutensa. Po zakwalifikowaniu się do najlepszej finałowej 10, po raz drugi z rzędu zwyciężył w emocjonujących kwalifikacjach „super pole”, a następnie prowadził od startu do mety w wyścigu finałowym co zapewniło zwycięstwo w całych zawodach 🏆

Wojciech Grzyb doskonale pojechał rundę kwalifikacyjną zawodów, wygrywając 3 wyścigi i raz stając na drugim miejscu podium. Po minimalnym błędzie w kwalifikacjach i emocjonującej walce w finale ostatecznie zajął bardzo dobre 8 miejsce ⚡️

W klasyfikacji drużynowej, dzięki gościnnemu występowi Patryka Nierody i jego znakomitej dyspozycji podczas całych zawodów, MG Racing Team w składzie Michał, Wojtek, Patryk po podliczeniu punktów z biegów eliminacyjnych i przed finału został zwycięzcą klasyfikacji drużynowej, spośród 32 zespołów 🥇🥇🥇

Gratulacje należą się również dla Dawida Charta, który w swoim debiucie w BRKC zakwalifikował się do wielkiego finału.

Źródło: MG Racing Team