W ubiegłą sobotę na czeskim torze Steel Ring, gdzie rozgrywane są między innymi wyścigi polskiej serii Rotax Max Challenge, zorganizowana została druga runda amatorskich zawodów drużynowych pod patronatem zabrzańskiego zespołu kartingowego JMP Racing. Po raz drugi na polach startowych pojawił się komplet zawodników, a więc 24 zespoły.

Wiele osób miało apetyt na podium, a wśród nich pierwszy lider tegorocznych, a zarazem zwycięzca ubiegłorocznych rozgrywek JMP Racing Team Challenge – zespół IK Racing w składzie Igor Drożyński/Kamil Kłos. Nikt się jednak nie spodziewał, że sobotnie zmagania przyniosą nie lada trzęsienie ziemi w klasyfikacji generalnej.

Pole position padło łupem Radima Slaniny z teamu JRL Racing. Było to drugie takie osiągnięcie czeskiego zawodnika, który podczas JMP Racing Autumn Cup również był bezkonkurencyjny w
czasówce. Najwyżej z polskich teamów został sklasyfikowany gościnnie występujący JMP Racing 2, w którego barwach Marek Piechuła wywalczył 5. miejsce. Różnice między zespołami nie były duże, a to zapowiadało ogromne emocje podczas wyścigów.

Jak się okazało, emocji nie zabrakło – choć niestety nie tylko ze względu na zacięte pojedynki na torze. Dużą rolę w kształtowaniu ostatecznych wyników odegrały liczne awarie sprzętu, które – mimo mocno zaangażowanej w naprawy obsługi toru – co chwilę eliminowały kolejne zespoły z walki o czołowe lokaty.

Po sześciu wyścigach kwalifikacyjnych pierwsze miejsce wywalczył zespół JRL Racing w składzie Lukas Figura/Radim Slanina, a więc zdobywcy pole position. Z 26 punktami objęli jednocześnie prowadzenie w klasyfikacji generalnej JMP Racing Team Challenge 2020. Drugie miejsce padło łupem For Fun Racing (Lukas Novak/Jakub Kostelnak), ​a na najniższym stopniu podium stanęli Bartosz Groszek oraz Robert Szczygieł z RB Team.

Kolejna runda odbędzie się 7 marca (sobota) o godzinie 11:00 na torze Motokary Modrice w czeskim Brnie. Zgłaszać można się poprzez fan page zespołu JMP Racing na portalu społecznościowym Facebook oraz pod numerem telefonu 608 609 490.

zdjęcia: Fotografia Sportowa Grzegorz Borus

Previous

British Rental Kart Championship (BRKC) 2020 oczami MG Racing Team

Next

JAZDA GOKARTEM – ADRENALINA W WYDANIU JUNIORSKIM

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS