Dwa tygodnie, które minęły od pierwszej rundy W Series na niemieckim Hockenheim to już historia. Przed nami sobota 18 maja i belgijski Zolder, na którym niegdyś walczono o Grand Prix Belgii. Tu w drugiej rundzie W Series zmierzy się ze sobą 18 kobiet, a wśród nich Polka Gosia Rdest.

W pierwszej rundzie i jednocześnie swoim pierwszym wyścigu w Formule 3, Gosia Rdest ukończyła na 9 miejscu, wracając z pierwszymi punktami na swoim koncie w klasyfikacji. Utrzymywała doskonałe tempo. W miniony weekend Gosia wzięła udział w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, gdzie również pokazała na co ją stać – dwukrotnie stanęła na podium zajmując pierwsze miejsce podczas pierwszej i drugiej rundy.

Sobotni wyścig to dla Gosi drugie spotkanie z torem w Zolder. Po raz pierwszy ścigała się tutaj w inauguracyjnym wyścigu Mistrzostw Europy GT4. Był to jej drugi po Dubaju wyścig z tym samym zespołem w aucie GT4. Podczas kwalifikacji pechowo złapała gumę. W wyścigu starowała z przedostatniego miejsca. Warunki pogodowe nie oszczędziły wyzwań było na przemian mokro i sucho ale sam wyścig był bardzo dobry, a tor w Zolder kojarzy się Gosi bardzo pozytywnie.

Gosia Rdest przed startem na belgijskim torze:

Dwa tygodnie od pierwszego, historycznego wyścigu W Series który miał miejsce w Hockenheim upłynęły bardzo szybko. Skupiłam się na przygotowaniu fizycznym, treningu na symulatorze, byłam na gokartach halowych oraz pisałam pracę magisterską. Zeszły weekend spędziłam na torze, tym razem na polskim Torze Poznań, biorąc udział w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, gdzie zarówno podczas pierwszej i drugiej rundy udało mi się zająć pierwsze miejsce w swojej klasie.

Tor Zolder jest torem o zupełnie innej charakterystyce. Jest to tak zwany tor starego typu, gdzie nie ma wylanych asfaltowych stref bezpieczeństwa. Generalnie tor jest bardzo wąski, jego odcinki przebiegają przez las, ma on tendencję do tego, że bywa śliski, gdy dużo się na nim nie jeździ. Mamy tam dwie szykany, szybkie łuki, nawrót. Ciekawa jestem jak będzie się spisywać Formuła 3 na tym obiekcie, już się nie mogę doczekać wyjazdu na tor. Tym razem nasz harmonogram jest jeszcze bardziej zacieśniony, bo mamy dwa treningi w piątek
w niedalekim od siebie odstępie czasowym oraz sobotnie kwalifikacje i wyścig.

Harmonogram na nadchodzący weekend wygląda następująco:

Piątek, 17 maja:
10:05 – 10:50 – Wolny Trening 1
12:45 – 13:30 – Wolny Trening 2

Sobota, 18 maja:
9:50 – 10:15 – Kwalifikacje
16:10 – 16:43 – Wyścig

Lista 18 uczestniczek, które już w piątek zobaczymy na torze:

1. Jamie Chadwick, Wielka Brytania
2. Sabre Cook, USA
3. Marta Garcia, Hiszpania
4. Megan Gilkes, Kanada
5. Esmee Hawkey, Wielka Brytania
6. Jessica Hawkins, Wielka Brytania
7. Shea Holbrook, USA
8. Emma Kimilainen, Finlandia
9. Miki Koyama, Japonia
10. Sarah Moore, Wielka Brytania
11. Tasmin Pepper, Południowa Afryka
12. Vicky Piria, Włochy
13. Alice Powell, Wielka Brytania
14. Gosia Rdest, Polska
15. Naomi Schiff, Belgia
16. Beitske Visser, Holandia
17. Fabienne Wohlwend, Liechtenstein
18. Caitlin Wood, Australia

W Series, to nowy serial wyścigowy dedykowany tylko i wyłącznie dla kobiet. Podczas inauguracyjnego sezonu 2019, panie zmierzą się podczas sześciu rund, które towarzyszyć będą weekendom wyścigowym DTM. Osiemnaście kobiet z 13 różnych krajów będzie tworzyło historię motorsportu jako pierwsza w pełni kobieca seria wyścigowa single-seaterów. Każda z zawodniczek będzie miała do dyspozycji taki sam bolid Formuły 3 Tatuus T-318. Pojedynczy wyścig trwać będzie 30 minut. Wyścig poprzedzać będą kwalifikacje i dwa treningi. Pula nagród wynosi 1,5 mln dolarów.

Kalendarz na resztę sezonu przedstawia się następująco:

7 – 9 czerwca | Misano
5 – 7 lipca | Norisring
19 – 21 lipca | Assen
10 – 11 sierpnia | Brands Hatch

Gosię wspierają: Ravenol, Bilstein, Bahco, Epos, DeWalt, A/B/C, Emka S. A., Olimp Sport Nutrition, SkyDental

Informacja prasowa

Previous

Rokersi walczą o tytuły

Next

ZOLDER PECHOWE DLA RDEST

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS