Na Autodromie Słomczyn odbyła się druga runda Kartingowych Mistrzostw Polski i Mistrzostw Polski Młodzików, rozgrywanych w ramach Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży. Łącznie w zawodach wystartowało 80 zawodników, wśród których znaleźli się także kartingowcy, którzy na co dzień rywalizują w serii Rok Cup Poland.

Pod nieobecność, z powodu kolizji terminów z rundą WSK Euro Series we włoskim Sarno, triumfatora pierwszej rundy w Poznaniu – Gustawa Wiśniewskiego (A. Rzemieślnik/JR Racing), rywalizację w kategorii OK Junior zdominował Filip Niewiadomski (A. Rzemieślnik/KRZ Motorsport), który zdobył komplet punktów, wygrywając wszystkie cztery wyścigi. Drugą lokatę w tej kategorii wywalczył Yicheng Qu (A. Morski/JR Racing), a za zawodnikiem z Chin sklasyfikowano Franciszka Hałatnika (A. Leszczyński/Jastrzębski Racing). Po tym zwycięstwie Wiśniewski został nowym liderem mistrzostw, gromadząc na koncie 135 pkt. i wyprzedzając Yicheng Qu (107), Gustawa Wiśniewskiego (100), Łukasza Grabowskiego (92) oraz Bartosza Grzywacza (78).

Jak zwykle zacięte pojedynki oglądaliśmy w najliczniejszej kategorii zawodów – klasie Mini Rok. Z grona 24 zawodników najlepiej zaprezentował się Maksymilian Rafalik (A. Rzemieślnik/ST-Racing Maranello), który stanął na najwyższym stopniu podium. W pierwszym z wyścigów finałowych do walki o prymat mocno włączył się Antoni Kosiba (A. Wielkopolski/Bambini Racing), dowożąc do mety 50 punktów za zwycięstwo i zostawiając w pokonanym polu Rafalika oraz Aleksandra Jelenia (A. Wielkopolski/Bambini Racing). Jednak w finale nr 2 to Rafalik kontrolował sytuację, prowadząc przez cały dystans, a Kosiba po zaciętej walce z rywalami dotarł do mety na szóstej pozycji. Jako drugi finiszował Jeleń, a trzecią lokatę zajął Marek Piórkowski (A. Wielkopolski/MK Racing). W podsumowaniu zawodów, obok Rafalika, na „pudle” stanęli jeszcze Jeleń i Kosiba, natomiast klasyfikację generalną Mini Roka po dwóch rundach otwierają: Maksymilian Rafalik (166 pkt.), Franciszek Lassota (124), Aleksander Jeleń (123), Marek Piórkowski (102) i Antoni Kosiba (96).

W gronie najmłodszych zawodników, czyli w klasie Baby Rok, poza zasięgiem rywali był Mateusz Wal (A. Wielkopolski/CKT), który bez większych problemów wygrał wszystkie cztery wyścigi. Ostry bój o drugą lokatę stoczyli za to Szymon Łykowski (A. Rzemieślnik/MK Racing) i Michał Pomocki (A. Wielkopolski/DSR Shifter) i ostatecznie w takiej kolejności ukończyli zawody.

W punktacji sezonu Baby Roka prowadzi Mateusz Wal (177 pkt.) przed Szymonem Łykowskim (155), Michałem Pomockim (150), Kacprem Rajpoldem (89) oraz Mikołajem Gawlikowskim (85).

[row]

[column size='1/2'] [/column]

[/row]

Trzecia, finałowa rudna Kartingowych Mistrzostw Polski odbędzie się w dniach 30 września – 2 października w Bydgoszczy.